Boguszów-Gorce: NorDzik Walking rozstrzygnięty

Sobota, 4 maja 2019, 16:31
Aktualizacja: 16:53
W Boguszowie–Gorcach w centrum sportowym Dzikowiec rozegrano kolejną edycję NorDzik Walking.

Zawodnicy, których w tym roku stanęło na starcie blisko 50, rywalizowali na trzech trasach w bardzo wymagającym górzystym terenie. Na dystansie 6,5 kilometra zwyciężył Marcin Urbaniak z Borówna przed Janem Mikołajczakiem z Legnicy oraz Adrianem Żeromskim z Boguszowa-Gorc. Wśród pań 6,5 kilometrową trasę z kijkami najszybciej pokonała Justyna Sinkiewicz z Boguszowa-Gorc, a za nią finiszowały Anna Sinkiewicz, również Boguszów-Gorce oraz Marlena Rusin z Marcinowic.

Na dystansie 13 km w kategorii mężczyzn triumfował Mariusz Sinkiewicz z Boguszowa-Gorc przed Henrykiem Rogosem z Lubiąża i Maciejem Marczakiem z Czarnego Boru. W zmaganiach pań najszybsza okazała się na tym dystansie Danuta Baj ze Ścinawy, a kolejne miejsca przypadły w udziale Martynie Kalbarczyk z Boguszowa-Gorc oraz Julii Tomasik z Czarnego Boru.

Wreszcie na dystansie 19,5 km wygrał Zbigniew Surowiec z Boguszowa-Gorc przed Stanisławem Bajem ze Ścinawy i Benedyktem Rutkowskim z Boguszowa-Gorc. Wśród kobiet wygrała Natalia Łagan z Boguszowa-Gorc przed Patrycją Przybysławską z Wałbrzycha i Katarzyna Warężak ze Zgorzelca.