Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4583
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Nowa hala

Wtorek, 1 lutego 2022, 7:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Nowa hala
Fot. Miasto Kamienna Góra
Oficjalnie otwarto zmodernizowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze.

Na zaproszenie burmistrza Janusza Chodasewicza w uroczystościach wzięła udział minister Marzena Machałek, dzięki której zaangażowaniu udało się zdobyć wysoką rządową dotację na ten projekt. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: przewodnicząca rady miasta Violetta Majak, wiceprzewodniczący Jerzy Basta, ksiądz Piotr Smoliński, miejscy radni, obecni i dawni nauczyciele szkoły, uczniowie oraz rodzice.

Uczniowie zaczną korzystać z hali tuż po feriach 14 lutego. Prace przy obiekcie zaczęły się w maju 2020 r. W wysokiej, jednokondygnacyjnej hali powstało nowe piętro. Duża sala z boiskiem znajduje się na drugiej kondygnacji, a parter pomieścił dwie mniejsze sale do ćwiczeń. W nowych przybudówkach zostały ulokowane szatnie i sanitariaty oraz trybuna dla widzów.

- Ostateczny koszt wyniósł ponad 5 mln złotych. Środki na modernizację hali pochodziły z budżetu miasta oraz z dotacji z Ministerstwa Sportu. Z tego źródła samorząd otrzymał 2,1 mln złotych - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. - Ogromnie w pozyskaniu tych środków pomogła miastu pani minister Marzena Machałek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group