Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4781
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowa hala w Ząbkowicach

Wtorek, 19 września 2023, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: red
REGION: Nowa hala w Ząbkowicach
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu. Hala powstała w Ząbkowicach Śląskich.

W poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

- Stajemy dziś w miejscu, które już wkrótce stanie się sercem gospodarczego rozwoju Ząbkowic Śląskich. To moment, który w co głęboko wierzę, zapisze się złotymi zgłoskami w gospodarczej historii miasta i całej Ziemi Ząbkowickiej. Lokalne Centrum Biznesu to nie tylko budynek, ale przede wszystkim idea — uruchomienia przestrzeni, w której uwolnimy potencjał lokalnych przedsiębiorców i zaoferujemy warunki umożliwiające międzynarodową współpracę. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Dzisiejsza uroczystość to efekt lat pracy, planowania i inwestycji, ale bez zaangażowania wielu osób — bez współpracy Strefy z otoczeniem administracyjnym i parlamentarnym, ten projekt nie mógłby dojść do skutku - powiedział podczas uroczystości Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Hala liczy ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztowała ok. 23 mln zł brutto. - Chciałbym pogratulować wszystkim przedsiębiorcom z Ząbkowic Śląskich i z tej części subregionu wałbrzyskiego, bo mamy od dzisiaj miejsce, które zaprasza i zachęca do tego, aby osiągnąć sukces w biznesie. Dziękuję za realizację tak znakomitego projektu, pozwalającego na rozwój Ząbkowic Śląskich i tworzenie nowych miejsc pracy - podkreślał Ireneusz Zyska - Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Posła na Sejm RP Marcina Gwoździa - szczególnego patrona tej inwestycji.

- Jako mieszkaniec Ząbkowic Śląskich zawsze marzyłem o tym, żeby być zauważalnymi na mapie gospodarczej Dolnego Śląska. Zabiegaliśmy o to, żeby tak właśnie się stało. Dzisiaj to kolejny krok, ale to tylko kolejny krok, bowiem już niebawem niezwykle ważna dla regionu droga S8, inwestycje w Euro-Parku. To właśnie te wszystkie inwestycje będą służyły mieszkańcom całego subregionu wałbrzyskiego. To jest model zrównoważonego rozwoju - mówił Marcin Gwóźdź.

Z kolejnej inwestycji WSSE realizowanej na Dolnym Śląsku nie krył radości Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. - Znajdujemy się w przestrzeni nowoczesnej, zagospodarowanej i po uroczystości przedsiębiorcy rozpoczną tutaj swoją działalność. To świetna odpowiedź na zapotrzebowanie dla wszystkich przedstawiciel mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To duży sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ogromna szansa dla Ząbkowic Śląskich. Wszystkim lokalnym przedsiębiorcom życzę kolejnych dużych sukcesów dla subregionu wałbrzyskiego i Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group