Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa książka regionalna

Czwartek, 19 stycznia 2012, 6:22
Aktualizacja: 6:23
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Nowa książka regionalna
Fot. red
Do nabycia jest nowa książka związana z Wałbrzychem. Tym razem jest to praca poświęcona parkowi miejskiemu im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu.

Praca autorstwa Alicji Krzemińskiej, Anny Zaręby, Karoliny Małeckiej i Dagmary Chylińskiej pt. „Park im. Jana III Sobieskiego. Zielone serce miasta. Studium zagospodarowania przestrzennego” poświęcona jest położonemu w centrum miasta parkowi, którego powstanie datowane jest na przełom lat 1907–1908.

Jego wyjątkowe położenie, na trzech wzgórzach w sąsiedztwie Ratusza, predysponuje go do miana wizytówki miasta. Niestety, stan, w jakim się znajduje, wskazuje na pilną potrzebę przywrócenia dawnego wyglądu.

Praca przedstawia wysokie walory estetyczne i funkcjonalne parku, podkreślając jednocześnie jego unikalność. Zawiera dane archiwalne, w tym zarówno stare zdjęcia, pocztówki, mapy, jak i dokumentację dotyczącą stanu obecnego. W pracy przedstawiono analizy krajobrazowe, przyrodnicze, funkcjonalne, wraz z analizą SWOT, które miały na celu wyciągnięcie wniosków, dotyczących funkcjonowania parku, w tym jego rewaloryzacji.

Książkę można zakupić w Bibliotece Uczelnianej lub w sklepie internetowym.

Źródło: www.pwsz.com.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group