Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa siedziba Fundacji "Harmonia"

Środa, 10 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:53
Autor: red.
Wałbrzych: Nowa siedziba Fundacji
Fot. Robert Bajek
Dobra zabawa i dużo atrakcji – to elementy, które towarzyszyły otwarciu nowej siedziby Fundacji "Harmonia", które odbyło się w dniu wczorajszym. Fundacja będzie działała w pomieszczeniach funkcjonującego do niedawna punktu bibliotecznego przy ulicy Kasztelańskiej 66 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze.

Nowa siedziba ma być przyjaznym, lubianym i pozytywnie kojarzonym miejscem dla dzieci i osób, które będą brać czynny udział w życiu Fundacji. Podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby najwięcej atrakcji czekało oczywiście na najmłodszych. Była dmuchana zjeżdżalnia, klocki, różnego rodzaju gry i zabawy prowadzone przez animatorów, dobra muzyka, taniec, malowanie buziek i dużo balonów. Był też poczęstunek przygotowany przez przedstawicieli Fundacji. A na co dzień odbywać się tam będą różnego rodzaju zajęcia i warsztaty obejmujące bardzo szeroką tematykę - od prawidłowego odżywiania, bioetyki, po wspomaganie rozwoju dzieci. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, rodziców i przyszłych rodziców oraz wszystkich zainteresowanych osób.

Misją Fundacji "Harmonia" jest promowanie zrównoważonej egzystencji, oraz pomoc ludziom i zwierzętom. Członkowie i sympatycy Fundacji propagują zdrowy, pełen empatii do wszystkich istot tryb życia. Celem działań Fundacji jest między innymi ochrona i poprawa stanu środowiska naturalnego, działalność na rzecz budowania świadomego ekologicznie społeczeństwa obywatelskiego, działanie na rzecz kobiet i rodzin w obszarze terapeutycznym, wspierającym, edukacyjnym i artystycznym działanie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz potrzebującej pomocy w zakresie wspomagania rozwoju i rehabilitacji, oraz działanie na rzecz kobiet związane z prewencją przed i poporodową.

Jeżeli chodzi o najbliższe projekty realizowane przez Fundację "Harmonia", to będzie to degustacja potraw wegańskich i wegetariańskich, projekt "kanapka" czyli śniadanie dla dzieci, które nie chodzą do przedszkola ani żłobka, a do siedziby Fundacji mogą przyjść z dziadkami, opiekunami i rodzicami. Dzieci będą mogły przyzwyczajać się do przebywania w grupie, dzięki czemu gdy pójdą do przedszkola, będzie im łatwiej się tam zaadaptować. Kolejny projekt to "rozwijanki" czyli zajęcia rozwijające dla dzieci do lat 4. Spotkania będą odbywać się w godzinach porannych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group