Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa siedziba NFZ

Środa, 22 lipca 2020, 15:04
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2020, 6:17
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowa siedziba NFZ
Fot. JAZ
Kiedy w 2004 roku podjęto decyzję o utworzeniu delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Wałbrzychu, cieszyliśmy się, że ułatwi ona nam dostęp do służby zdrowia. Sprawy, które wymagają wizyty w siedzibie NFZ można było wreszcie załatwić, nie jadąc do Wrocławia.

Od kilku miesięcy funkcjonuje nowa siedziba wałbrzyskiego NFZ. Została przeniesiona z budynku przy Alei Wyzwolenia na ulicę Kościuszki koło rynku. Według prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, jest wyjątkowa w skali kraju. Stało się tak w momencie, kiedy nie tak dawno temu groziło zamknięcie tego typu miejsc. Żeby to jednak można było zrobić, rząd musiał przygotować nową strategię rozwoju, którą później należało wprowadzić w życie. Wybrano kierunek prowadzący w stronę pacjenta.
- W pierwszej kolejności uruchomiliśmy infolinię. Obecnie obsługo odbywa się zarówno przez telefon, jak i inne środki elektroniczne. Zostały też oczywiście tradycyjne sale obsługi - mówi Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

To jak wygląda obecna delegatura NFZ w Wałbrzychu, zawdzięczamy między innymi Wioletcie Ferenc, która po wypadku porusza się na wózku. Dzięki takiemu spojrzeniu nowe miejsce jest całkowicie dostępne dla osób niepełnosprawnych.
- Jest lepsze dojście jak do budynku przy Alei Wyzwolenia. Zrobiono wszystko to, co powinno być zrobione, ale w dalszym ciągu jest np. kostka brukowa. Jest niebezpieczna, ale jest lepiej – mówi Wioletta Ferenc.

Jest lepiej między innymi dlatego, że wzięto pod uwagę pewne rozwiązania, które pani Wioletta niemal natychmiast przedstawiła. Dzisiaj główne drzwi otwierają się automatycznie. Jeszcze w marcu trzeba było to zrobić ręcznie. Same drzwi otwierały się ciężko. Teraz jednak problem zniknął. Do budynku może się dostać zarówno matka z dzieckiem, jak i osoba na wózku. Ponadto uruchomiono więcej stanowisk indywidualnej obsługi. To pozwala 19 pracownikom przyjąć rocznie blisko 80 tysięcy pacjentów.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
2
12%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group