Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1940
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa siła jazzowa w A’propos

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: Sven
Wałbrzych: Nowa siła jazzowa w A’propos
Fot. Sławek Pawlik
Zespół powstał w styczniu, a już ma materiał na płytę. Nowicki, Święs i Frankiewicz grali już w wielu konfiguracjach i znają się od lat. Teraz postanowili zagrać razem.

Nowicki, Święs, Frankiewicz Trio powstało w tym roku. Muzycy są w trakcie tworzenia własnego repertuaru, który powiększa się z każdym koncertem. Efekty ich pracy mają się znaleźć na płycie, której wydanie planowane jest jeszcze przed wakacjami.

Radek Nowicki – saksofon tenorowy i sopranowy, Andrzej Święs – kontrabas i Sebastian Frankiewicz – perkusja, mimo młodego wieku, maja ogromne doświadczenie, a lista znakomitych muzyków, z którymi współpracowali jest wyjątkowo imponująca. Podobnie jak lista festiwali jazzowych, w których brali udział. Dość wymienić: London Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree Festival, Bordeux Jazz Festival, 12 Points Jazz Festival w Dublinie, Jazz nad Odrą we Wrocławiu i inne.

Na koncert w klubie A’propos złożyły się zarówno własne kompozycje członków zespołu, jak i utwory artystów, których zespół szczególnie poważa. Są wśród nich Bobby Hutcherson, Radiohead i Bjork.

A już w tym tygodniu, w niedzielę, 1 maja, z okazji 2 urodzin klubu A’propos odbędzie się koncert United Blues Experience ze znakomitą Beatą Kossowską grającą na harmonijce ustnej.

Jak na 1–go maja przystało, wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną pojemność klubu, organizatorzy proponują wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 74 840 40 49 lub 74 660 63 20. Początek koncertu o 20:00.

Z kolei w poniedziałek, 2 maja, miłośnicy latynoskich tańców mogą liczyć na szczególny, wieczór, bo urodziny A’propos to także urodziny Fiesty Latynoskiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group