Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3479
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa stacja diagnostyczna „Mechanika”

Środa, 10 października 2018, 6:46
Aktualizacja: 8:50
Autor: red
Wałbrzych: Nowa stacja diagnostyczna „Mechanika”
Fot. użyczone
Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztował remont i zakup nowoczesnej stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Nr 5. Jak zgodnie stwierdzili prezydent Roman Szełemej oraz Iwona Hnatiuk, dyrektor „Mechanika”, stacja ma służyć mieszkańcom Wałbrzycha, ale również uczniom placówki przy ulicy Ogrodowej.

Wtorek był szczególnym dniem dla Zespołu Szkół Nr 5 przy ulicy Ogrodowej. Tego bowiem dnia w obecności prezydentów Romana Szełemeja oraz Zygmunta Nowaczyka przedstawiciele uczniów wraz z dyrektor Hnatiuk oraz Zygmuntem Rakoczym, kierownikiem Centrum Kształcenia Praktycznego, uroczyście przecięli wstęgę oddając do użytku wyremontowaną i nowoczesną stację diagnostyczną. Stację, która choć działa niemal ćwierć wieku, to dzięki staraniom wielu podmiotów na czele z obecną i poprzednią dyrekcją szkoły, Biurem Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta, Radą Miasta oraz oczywiście prezydentem Szełemejem, dopiero teraz doczekała się renowacji na miarę wymagań i przepisów.
- Również tych, które dopiero wejdą do użytku, gdyż została wyposażona w urządzenie polskiej produkcji Certus 3, które odpowiada wymogom, jakie mają wejść w życie dopiero w 2020 roku - poinformował Zygmunt Rakoczy.

Nic zatem dziwnego, iż stacja przy popularnym „CeKaPie” to prawdziwa chluba „Mechanika”, a radość dyrekcji szkoły jest tym większa, iż tylko pięć dolnośląskich szkół dysponuje taką właśnie bazą dydaktyczną.
- Na co dzień nasi uczniowie korzystają ze specjalistycznych laboratoriów, w które wyposażona jest placówka, tak więc oddanie do użytku nowoczesnej linii diagnostycznej powinno być kolejnym magnesem przyciągającym młodzież do naszej szkoły - cieszy się dyrektor Hnatiuk.

Ale oczywiście ze stacji korzystać będą nie tylko przedstawiciele ZS Nr 5 uczący się na kierunkach technik pojazdów samochodowych czy elektromechanik, ale również wszyscy chętni, którzy chcą przeprowadzić badanie diagnostyczne swych pojazdów. O ile bowiem oferta edukacyjna placówki jest skierowana do młodzieży, o tyle stacja ma posłużyć wszystkim, w tym mieszkańcom naszego miasta czy Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group