Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Nowa szansa" dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 6

Wtorek, 3 lipca 2012, 6:10
Aktualizacja: 21:19
Autor: opr.red.
Wałbrzych: "Nowa szansa" dla uczniów  Publicznego Gimnazjum nr 6
Fot. użyczone
Od września 2011 roku, w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu jest realizowany projekt "Nowa szansa". Realizacja projektu jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Wałbrzych 100% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007–2013.

W roku szkolnym 2011/2012 zrealizowano pierwszą edycję projektu, w której wzięło łącznie udział 319 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 6 (w tym 153 dziewcząt i 166 chłopców). Od nowego roku szkolnego realizacja projektu będzie kontynuowana i potrwa do sierpnia 2013 r.

Projekt ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów PG nr 6 poprzez udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z 14 przedmiotów, m.in. z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki, języka angielskiego i niemieckiego. W ramach projektu uczniowie brali również udział w zajęciach psychologicznych, pedagogicznych, sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka nożna), z doradztwa edukacyjno-zawodowego, edukacyjno-terapeutycznego "Ortograffiti" oraz w zajęciach z elementami biblioterapii i gimnastyki korekcyjnej. Łączna liczba godzin zajęć pozalekcyjnych wynosi 6028 godzin.

W ramach projektu szkoła została wyposażona w nowoczesną pracownię informatyczną na 15 stanowisk uczniowskich. Został również zakupiony sprzęt multimedialny, komputerowy i RTV oraz bogate materiały i pomoce dydaktyczne (programy komputerowe i multimedialne, pomoce naukowe z matematyki, fizyki, chemii, biologii, języków obcych), podręczniki, ćwiczenia, filmy edukacyjne oraz książki o tematyce podróżniczej, przygodowej i popularnonaukowej do biblioteki szkolnej.

źródło:http://www.um.walbrzych.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group