Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa technologia w Starej Kopalni

Środa, 6 marca 2019, 10:21
Autor: red
Wałbrzych: Nowa technologia w Starej Kopalni
Fot. red
Jedna z najważniejszych wystaw w minionym roku w Starej Kopalni – Magdaleny Abakanowicz jest dostępna w technologii VR (Virtual Reality).

Jak mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni: “Niespełna miesiąc po wystawie “Obecność. Istota. Tożsamość.”, którą zwiedziło ponad 2200 osób, Galeria Sztuki Współczesnej w Starej Kopalni zaprasza na ponowne, tym razem wirtualne otwarcie. Ta podróż, to pierwsza taka forma prezentacji sztuki w Wałbrzychu, a także pierwsza taka prezentacja prac Abakanowicz w Polsce.”

To nowa forma dialogu ze sztuką Artystki i fascynującym zbiorem rzeźb i projektów zgromadzonym podczas wystawy w przestrzeniach Starej Kopalni, obejmującym okres od początku lat 70-tych XX wieku oraz bogatej ekspozycji unikalnych dzieł monumentalnych pokazanych na wolnym powietrzu.

Użyte technologie, kompatybilne z głównymi przeglądarkami desktopowymi: Internet Explorer 10 i nowsze, Google Chrome, Firefox i Safari oraz z urządzeniami mobilnymi (wszystkie najnowsze generacje smartfonów) pozwalają przejść się wirtualnymi trasami, wzbogaconymi zdjęciami rzeźb wałbrzyskiego fotografa Marcina Jagiellicza oraz interaktywnymi opisami prac artystki.

Kompatybilność z VR Cardboard Advanced to możliwość przeżycia wirtualnej podróży w całkowitej izolacji od zewnętrznego otoczenia (gogle VR) i powrotu do emocji związanych z tą docenioną w Polsce i za granicą wystawą w stymulującej, wciągającej wirtualnej rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy Magdalena Abakanowicz VR.
A zrobić to można na kilka sposobów:
• na stronie WWW Starej Kopalni - https://starakopalnia.pl/wystawy-vr/
• klikając zakładkę „Abakanowicz VR” na FAN PAGE na FB @starakopalnia
• skanując kod QR na swojego smartfona
• pobierając specjalnie przygotowaną, darmową aplikację ze Sklepu Google Play (Android) – „Magdalena Abakanowicz” https://play.google.com/store/apps/details?id=it.tourmake.abakanowicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group