Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3691
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa wystawa w Zamku Książ

Piątek, 15 września 2017, 10:30
Autor: red
Wałbrzych: Nowa wystawa w Zamku Książ
Fot. użyczone
Od 5 września do 15 października 2017 roku na salach wystawienniczych Zamku Książ obejrzeć można wystawę malarstwa i ceramiki dwójki artystów – Zbigniewa Marca oraz Ilony Agaty Brożek.

Zbigniew K. Marzec

Mieszkał ponad 32 lata w USA. Okres młodości spędził w klasztorze. W latach 1981-1986 mieszkał w ashramie na obrzeżach nowojorskiego miasta w N.Y. pod okiem w pełni zrealizowanego hinduskiego mistrza duchowego Śri Chinmoya. Tam rozwijał się
duchowo, w ashramie praktykował czynnie Bhakti-Jogę, Janna-Jogę, Karma-Jogę oraz Hata-Jogę.

Zbigniew K. Marzec jest aktywny na poziomach: duchowo - psychiczno - fizyczno - filozoficznych. Jego pracy przyświeca altruizm i chęć pomocy w rozwoju na drodze każdego człowieka poszukującego sensu życia. Od 37 lat praktykuje Medytację Transcendentalną. Aktywnie zaangażowany w pomoc poprzez podwyższenie świadomego stanu zrozumienia i duchowej Świadomości.

Lada chwila nastąpi ukazanie się książki pod tyt.: "PEŁNY POTENCJAŁ UMYSŁU ODKODOWANY - czyli JAK ŻYĆ LEPIEJ I ZDROWIEJ. ŚWIAT MYŚLI POZYTYWNYCH"

Autor dzieli się z nami wibracjami ze świata duchowych doznań. Tym, co jest w nas mistyczne, dalekie i nieodgadnione. Dzieli się doznaniami z pogranicza medytacji i kontemplacji. Sam tak mówi o swoim malarstwie: "To, co chcę przekazać, to ten właśnie moment zetknięcia umysłu z doznaniami duchowymi.... widz i obserwator zabarwi własną interpretacją...."

I nieco filozoficznie zadaje pytanie: ..." jaki ma sens nasze życie bez głębi i mistycznych doznań ?

Ilona Agata Brożek

Ilona - zdecydowana, odpowiedzialna, ustępliwa, Agata -choleryczka, wybuchowa, nieustępliwa. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zdobyła dyplom z ceramiki w pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej.

Tworzy autorskie projekty artystyczne, organizuje różne przedsięwzięcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych promując sztukę współczesną. Oprócz malarstwa, ceramiki artystycznej i przemysłowej zajmuje się aranżacją wnętrz, scenografią, renowacją mebli, fotografią, animacją kultury, pedagogiką. Jest autorką statuetki "Dobre strony" dla Wrocławskiego Domu Literatury - Targów
Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre strony". Większość jej obrazów i form ceramicznych znajduje się w prywatnych kolekcjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group