Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5035
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe eksponaty

Niedziela, 12 lipca 2020, 6:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2020, 8:56
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowe eksponaty
Fot. JAZ
Do Zamku Książ w Wałbrzychu trafiły kolejne eksponaty, których na co dzień nie możemy zobaczyć. Całe przedsięwzięcie odbywa się dzięki współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Mowa tu o 12 nowych eksponatach, które od teraz będą zdobić odrestaurowane komnaty Zamku Książ. Jest to o tyle istotne, że zwiedzający zamek będą mogli zobaczyć jedno pomieszczenie, które dotąd było zamknięte dla gości. Dzięki nowym eksponatom i rewitalizacji pomieszczenia udało się je wkomponować w nową trasę dla zwiedzających.
- Cztery obiekty podarowało nam wałbrzyskie Muzeum Porcelany. Pozostałe osiem to dar Muzeum Narodowego z Wrocławia. Są one częścią dawnej kolekcji Hochbergów. Nowe eksponaty dały nam też możliwość pokazania nowego pomieszczenia. Otworzyliśmy bowiem przejście do sypialni księcia, który w swoich czasach, przyczynił się do pomnożenia fortuny rodziny Hochbergów – opowiada Anna Żabska, prezes Zamku Książ.

Dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu zwrócił uwagę na konsekwentną pracę w celu przywrócenia do życia wszystkiego, czym muzeum dysponuje.
- Dzięki dziełom, które pochodziły z tego miejsca, poznajemy ich właścicieli, poznajemy ich gust, dowiadujemy się, czym się zajmowali, co sprawiało im przyjemność – mówił Piotr Oszczanowski.

Dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu również wyraził zadowolenie z faktu współpracy.
- Cieszę się, że ponownie możemy wesprzeć Zamek Książ, który jest naszą wizytówką w świecie. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Cieszymy się, że możemy mieć wkład w aranżację sal – mówił Jacek Drejer, dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Najcenniejszym eksponatem wśród odzyskanych dzieł jest „Budowa pałacu”, XVIII-wieczny obraz nieznanego włoskiego autora.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group