Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe inwestycje w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Wtorek, 16 maja 2017, 6:31
Autor: red
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Wiosna to początek nowych inwestycji. Chociaż w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza, to prace przy inwestycjach w gminie Jedlina–Zdrój prowadzone są bez większych zakłóceń.

Kończy się przebudowa ulicy Włościańskiej. Położono nową nawierzchnię, tam gdzie było to możliwe poszerzono pas jezdni, zamontowano nowe bariery ochronne, wykonano przepusty i odwodnienie. Na remont tej drogi gmina uzyskała dofinasowania w wysokości 63% z Urzędu Marszałkowskiego.

Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej widać ciężki sprzęt budowlany. W szybkim tempie pojawiają się zarysy przyszłej ścieżki pieszo-rowerowej i bulwaru nad potokiem Jedlina. W najbliższym czasie powstaną dwa mostki łączące oba brzegi potoku.

W centrum miasta przy Placu Zwycięstwa powstaje nowe tzw. centrum przesiadkowe. W tym miejscu powstaną miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów oraz nowa wiata przystankowa z eleganckim granitowym krawężnikiem peronowym. Całości dopełni elektroniczna tablica informacyjna. W następnej kolejności ekipa budowlana przeniesie się do Kamieńska i Jedlinki, gdzie będą montowane nowe wiaty przystankowe. Obie inwestycja są realizowana ze środków pozyskanych w ramach wdrażanie strategii niskoemisyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group