Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe miejsca parkingowe i plac zabaw w centrum miasta

Niedziela, 2 lipca 2017, 15:14
Autor: red
Wałbrzych: Nowe miejsca parkingowe i plac zabaw w centrum miasta
Fot. PAW
Kierowcy przyjeżdżający do centrum miasta najczęściej korzystają z parkingu znajdującego się na ulicy Rycerskiej. Jednak wciąż miejsc parkingowych w centrum jest zbyt mało.

Dlatego informacja, że na Rycerskiej po wyburzanych starych pomieszczeniach gospodarczych powstaną kolejne miejsca parkingowe, jest pocieszająca. Tym bardziej, że już niedługo przecież MOPS zostanie przeniesiony z ulicy Beethovena do centrum i potrzeba stworzenia nowych miejsc dla pracowników oraz osób tu przyjeżdżających własnym środkiem transportu jest naturalna.
- Teren ten przystosowaliśmy do potrzeb miejsc parkingowych - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - To się sprawdziło, bowiem parking przynosi realne korzyści finansowe. Chcemy stworzyć tu jeszcze około 20-25 dodatkowych miejsc parkingowych oraz plac zabaw, bowiem mieszkańcy Śródmieścia zwracają nam uwagę, że w centrum miasta nie ma takiego miejsca dla dzieci.
Prezydent przyznał również, że stopniowo będą likwidowane miejsca parkingowe znajdujące się wzdłuż ulic dojazdowych do placu Magistrackiego i Rynku. W zamian miasto chce tworzyć miejsca parkingowe na zapleczu tychże budynków stojących przy drogach dojazdowych do centrum.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group