Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6518
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe miejsca postojowe

Czwartek, 14 lipca 2022, 11:36
Aktualizacja: 13:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Nowe miejsca postojowe
Fot. red
Dziś radni zadecydowali o zmianach w budżecie. Jedna z nich dotyczy dzielnicy Sobięcin.

Sprawa dotyczy projektu budżetu obywatelskiego.

- Mówimy o projekcie z Sobięcina z okolicy ulicy Karkonoskiej - informuje prezydent Roman Szełemej. - Projekt sprzed ponad dwóch lat był pierwotnie wyszacowany na ponad 200 tysięcy złotych. Po przetargu wartość tego projektu została wyceniona na 900 tysięcy złotych i to zgłosił się tylko jeden oferent.

Dlatego, by projekt był możliwy do realizacji prezydent i rada miasta stanęli przed dylematem, czy dodawać brakujące 700 tysięcy złotych z budżetu Gminy na to zadanie. Projekt zakłada m.in. budowę nowych miejsc postojowych, budowę schodów, barierek.

- Ta sytuacja pokazuje przed jaką skalą wyzwań stają samorządy - kontynuuje prezydent. - Poziom wzrostu cen przy realizacji projektów budowalnych nie wynosi tyle co inflacja, a więc 16 procent, ale czasami wynosi nawet 200 procent. Dzieje się tak z wielu powodów - brak dostępności do materiałów, ograniczona liczba oferentów też powoduje wzrosty cen usług. Obecnie do przetargów często przystępuje jedna firma, zdarzają się sytuacje, że żadna nie jest zainteresowana realizacją zadania.

Zdaniem prezydenta, takie sytuacje będą się teraz powtarzać, bo ceny rosną i na takie sytuacje należy być przygotowanym. Faktem jest także to, że część projektów na realizację będzie musiała poczekać, co zapewne niektórych mieszkańców zaboli.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
10
56%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
3
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group