Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4105
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe parkingi

Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 6:32
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2020, 8:26
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowe parkingi
Fot. JAZ
Podzamcze wzbogaci się o kolejny parking dla samochodów osobowych.

W zależności od możliwości, jakie da zagospodarowanie przygotowanego miejsca, parking będzie miał między 50 a 60 miejsc postojowych. Więcej miejsc parkingowych ma wykluczyć pozostawianie samochodów w sposób nieprzepisowy, szczególnie w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Parking powstanie przy ulicy Basztowej.

Na osiedlu Podzamcze jest około 2 tysięcy miejsc parkingowych. Liczba samochodów wzrasta wraz z postępem cywilizacyjnym. Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców, to jest zaledwie kropla w morzu potrzeb. Z tego powodu, będą budowane kolejne miejsca parkingowe. W pierwszej kolejności zaplanowano budowę parkingu za bazarem przy ulicy Grodzkiej. Prace rozpoczną się w drugiej połowie roku.

Zarządowi Spółdzielni udało się do tej pory utwardzić kostką place postojowe, na których mieszkańcy często zostawiają swoje pojazdy. Zakończono takie prace przy ulicy Blankowej 33. Porządkowany też będzie plac przy ulicy Palisadowej. W pobliżu znajduje się pętla autobusowa, ważne dla osiedla miejsce ciągu komunikacyjnego, szkoła oraz małe centrum handlowe. W związku z tym, że będzie gdzie bezpiecznie zostawić samochód, powinno się również poprawić bezpieczeństwo na wewnętrznych drogach.

Każde z tych miejsc wzbogaciło się o 30-40 miejsc parkingowych. Każde z nich kosztowało około 60 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
5
42%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group