Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1378
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe pomysły marketingowe piłkarskiego Górnika

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 marca 2015, 14:59
Aktualizacja: 15:02
Autor: PAW
Fot. PAW
Prezes Tomasz Jakacki przedstawił koncepcje funkcjonowania piłkarskiego Górnika w kolejnych kilku latach.

- Staramy się zmienić organizacyjną strukturę klubu – mówi Jakacki. – Nawiązaliśmy współprace z wieloma osobami i z ich rad korzystamy. Chcemy w najbliższym czasie zwiększyć grono członków zarządu klubu.

Bardzo ważną kwestią o której mówił prezes Jakacki, jest stworzenie stanowiska dyrektora sportowego klubu.
- Taka decyzja zostanie ogłoszona 1 maja – mówi Jakacki. – Będzie on odpowiedzialny za politykę transferową klubu, ale także za strategię rozwoju i wizję pierwszego zespołu. To się też wiąże ze strategią szkolenia dzieci i młodzieży.

I na to ostatnie, a więc na szkolenie dzieci i młodzieży w wałbrzyskim klubie, klubowi działacze chcą stawiać coraz mocniej. W tym celu ma powstać szkółka piłkarska przy klubie, która będzie odwzorowana na najlepszych europejskich wzorcach. Dzieci i młodzież mają trenować w mniejszych grupach pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, by robić stałe, systematyczne postępy w grze.
- Prawdopodobnie od września przy ZS nr 4 powstanie klasa gimnazjalna o profilu piłkarskim – opowiada Jakacki. – Mamy już zgromadzony komplet materiałów, jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły i teraz od radnych zależy, czy ten pomysł zostanie od września wprowadzony w życie.

Efekty tych wszystkich działań mają przynieść efekt za 3-5 lat. Piłkarscy działacze klubowi chcą, by w klubie trenowały najzdolniejsze dzieci nie tylko z samego Wałbrzycha, ale również z najbliższej okolicy i regionu.

Kolejnym zadaniem, przed jakim stoi Zarząd, jest zbilansowanie budżetu klubu. By tak się stało, by więcej ludzi przychodziło na mecze II-ligowego Górnika, by wpływy z biletów były większe, potrzebne są przede wszystkim lepsze wyniki. Zdają sobie z tego sprawę działacze, ale również mówi o tym wprost trener Jerzy Cyrak. Niemniej Tomasz Jakacki poinformował, że klub ma obecnie zaległości, które pochodzą z lat poprzednich i sięgają one około 350 tys. zł. Gdyby nie te zaległości budżet na kolejny rok by się bilansował i można by wtedy mówić o stabilnej sytuacji finansowej klubu.
- Oczywiście liczymy na wsparcie miasta i mamy takie zapewnienie, na pomoc naszych stałych sponsorów, a także na pozyskanie nowych partnerów – mówi Jakacki. – W stosunku do zawodników wypłaciliśmy wszystko za stary rok, a teraz będziemy regulować tegoroczne zaległości.

Prezes podkreślił, że nawet przy najczarniejszym scenariuszu, czyli ewentualnym spadku zespołu seniorów do III ligi, piłka nożna w Wałbrzychu nie zginie.
- Nawet po spadku mamy plan działania, ale nie biorę na tę chwilę takiej ewentualności. Druga liga jest dla piłkarzy dobrą odskocznią, to inna perspektywa niż gra w III lidze – tłumaczy prezes. – Mam wizję stworzenie drugiej drużyny, bo to jest nam bardzo potrzebne i jej likwidacja sprzed kilku lat była błędem.

W klubie powstała też grupa osób, które będą odpowiadać za tzw. skauting, a więc będę penetrować lokalny rynek piłkarski i szukać ewentualnych wzmocnień Górnika.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~molo 5-03-2015 17:09
Kolejne platne stanowisko dla kolesia. Mysle ze wiem kto zostanie dyrektorem sportowym
~akuku 5-03-2015 17:40
to wpadne pograc w B klasie haha
~ms 5-03-2015 18:09
Super sprawa,najwazniejsze miec pomysł na przyszłosc.Ale tak jak wszyscy prawdziwi kibice,wierze w utrzymanie Górnika.
~Scrappy coco 5-03-2015 18:16
Klub ma zaległości około 350 000 zł dlatego trzeba utworzyć stanowisko dyrektora. To chuba tylko w Polsce takie rzeczy. Niech żyje PO.
~. 5-03-2015 19:36
molo ty na pewno nie zostaniesz, wiesz dlaczego, bo nie masz mózgu. Hej hej K. S. G!
~kibic koles 5-03-2015 20:11
to powiedz jestem ciekaw
~do molo 5-03-2015 20:48
napisz kto - albo inicjały - bo jak ogłoszą to każdy będzie mógł powiedzieć - wiedziałem - dla swojej wiarygodności - daj chociaż inicjały
~kaesiak 6-03-2015 4:53
Jak to kto??? tylko Ałtuł Torbus!!! Najlepszy kandydat!!!! ....
~wielkie 6-03-2015 9:02
Wielkie ruchy tralalala. Koszykarska klasa w 4LO została już dawno temu stworzona i jakoś efektów brak. No ale co tam, zrobi sie z ludzi idiotow po raz kolejny... Takie spekulacje na temat stawiania na mlodziez pojawiaja sie srednio co tyle, ile trwa kadencja prezesów klubów.
~a 6-03-2015 10:10
Życzę powodzenia , Jedno miasto jeden klub !
~nie tędy droga 6-03-2015 10:30
ciekawe pomysły pierw msze teraz dyrektor sportowy a wystarczyło by zobaczyć jak jest na przykład we Włoszech przede wszystkim szkolenie dzieci i młodzieży a po latach sa efekty są dobrzy piłkarze i koło zaczyna sie kręcic ale nie ma tam tylu działaczy i jest infrastruktura no i przedewszystkim są idole którzy chodza po szkołach itp są z ludzmi a naszych piłkarzy można spotkac tylko w knajpach pyzatym działacze w Włoszech pracują społecznie a u nas każdy patrzy żeby jak najwięcej wyrwać cały świat piłkarski poszedł do przodu bo poszli wzorem Niemiec Włoch czy Hiszpanii czyli młodzież a u nas starzy działacze wiem coś na ten temat pracowałem we Włoszech w branży jestem fizjoterapeutą sportowym
~? 6-03-2015 21:58
Wszystcy na mszę !
~trener 7-03-2015 23:42
najpierw niech Górnik weźmie się za prawdziwe szkolenie i uczy dzieci od podstaw, bo na razie to bazują na najlepszych zawodnikach z innych klubów z regionu. Próbują ściągać najlepszego młodzika, trampkarza z innego klubu zamiast sami uczyć grać. Niech wcielą się w rolę trenera, który dzieciaka uczy wszystkiego od np. 8 czy 9 roku życia. Jak chłopak jest ułożony to nie problem go prowadzić dalej. Ale obiecują chłopakowi gruszki na wierzbie, on jak to młody chłopak zafascynowany, że ktoś się nim interesuje - oczywiście co? stawia trenera w sytuacji pod ścianą bo chłopak chce, rodzice chcą. Trener wyjścia nie ma puszcza chłopaka i co? puścić do klubu gdzie szkolą profesjonalnie nie puszczą, pierwsza drużyna na jakim jest poziomie widać. Widzi tu ktoś sens?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group