Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe wiaty przystankowe już w czerwcu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 maja 2013, 7:59
Aktualizacja: 22:38
Autor: PAW
Fot. red.
Za parę tygodni wałbrzyskie przystanki autobusowe zmienią diametralnie swój wygląd.

Prezydent Roman Szełemej zapowiada, że wymiana taboru autobusów to nie koniec modernizowania i zmieniania oblicza wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Teraz przyszedł czas na wymianę starych i często bardzo zniszczonych wiat przystankowych oraz montaż elektronicznych tablic informacyjnych.
- Nowe wiaty przystankowe będą montowane stopniowo. Pojawią się też na najważniejszych przystankach w mieście elektroniczne tablice informacyjne – mówi prezydent. – Kolejna zmiana, jaka czeka pasażerów, to wprowadzenie czasowych biletów. Tak więc będzie możliwość podróżowania z przesiadkami za cenę jednego biletu.

Prezydent uważa, że od kilku miesięcy komunikacja miejska działa sprawniej niż dotychczas i nie kryje z tego faktu zadowolenia.
- Nasze działania idą w dobrym kierunku, bowiem pomysł z konduktorami sam się broni. Nie otrzymuję praktycznie żadnych skarg na funkcjonowanie komunikacji miejskiej – mówi Szełemej. – Autobusy jeżdżą punktualnie, panuje w nich ład i porządek ,a pasażerowie czują się bezpiecznie.

Według Romana Szełemeja, dużym krokiem naprzód było zawarcie porozumienia z gminami Jedlina Zdrój i Boguszów-Gorce na temat przedłużenia kursowania autobusów komunikacji miejskiej właśnie do tych podwałbrzyskich miejscowości.
- Jesteśmy bardzo blisko sfinalizowania umowy z Gminą Mieroszów na temat przedłużenia kursowania autobusów do Rybnicy Leśnej – zapowiada prezydent Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group