Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe wystawy w Muzeum

Sobota, 18 grudnia 2010, 13:54
Aktualizacja: 13:55
Autor: Sven
Wałbrzych: Nowe wystawy w Muzeum
Fot. Sławomir Pawlik
W Muzeum w Wałbrzychu zostały otwarte dwie interesujące wystawy. Pokazują dziewiętnastowieczny Śląsk i współczesne Tarnowskie Góry.

Pierwsza ekspozycja składa się miedziorytów, drzeworytów, akwafort i litografii pochodzących z kolekcji Albrechta Haselbacha. Ten przedwojenny właściciel browaru w Namysłowie zgromadził ogromną, liczącą ponad cztery tysiące dzieł, kolekcję prezentującą miejscowości Śląska, między innymi z naszego regionu: Wałbrzych, Szczawno – Zdrój czy Jedlinę – Zdrój i inne.

Współcześnie kolekcja Haselbacha znajduje się w dwóch niemieckich muzeach: w Ratyzbonie i w Gorlitz. W Wałbrzychu można ją oglądać do końca lutego 2011 roku.

Druga wystawa jest wynikiem pleneru malarskiego organizowanego od lat w Tarnowskich Górach. W tegorocznym, pod nazwą „Powiat Tarnogórski 2010”, wzięło udział dwudziestu dwóch artystów z Polski, Czech, Ukrainy, Luksemburga i Belgii. Z naszego regionu w plenerze uczestniczyli: Andrzej Niżewski i Zdzisław Szpak z Boguszowa - Gorc oraz Ireneusz Szymik i Tadeusz Suski z Kamiennej Góry.

Sześćdziesiąt trzy prace to akwarele, obrazy olejne, fotografie, pokazujące krajobrazy i architekturę okolic Tarnowskich Gór. Wałbrzyska wystawa, pokazująca ponad czterdzieści dzieł, to jedna z piętnastu, jakie w sumie zostaną zorganizowane w Polsce i za granicą. Wystawa będzie czynna do 12 stycznia 2011 roku.

Muzeum w Wałbrzychu zaprasza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group