Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nowe wyzwania rynku pracy

Czwartek, 29 września 2022, 11:24
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Nowe wyzwania rynku pracy
Fot. WSSE "Invest Park"
Za nami spotkanie biznesowe „HR Now. Nowe oblicze rynku pracy – Wrocław”.

Dolny Śląsk od wielu lat utrzymuje wysoką pozycję w rankingu najszybciej rozwijających się gospodarczo ośrodków – to jeden z najbardziej dynamicznych rynków pracy w Polsce 🇵🇱 Skuteczna strategia biznesowa, dobra infrastruktura, wykwalifikowani pracownicy, a także duży potencjał akademicki przyciąga tu zarówno polskie firmy, jak i zagranicznych inwestorów. Potencjał regionu wpływa na liczbę i atrakcyjność ofert pracy. Tymczasem – jak deklarują pracodawcy – pracowników o wymaganych kompetencjach nadal brakuje. Kondycja i wyzwania lokalnego rynku pracy były jednym z tematów spotkania biznesowego „HR Now. Nowe oblicze rynku pracy – Wrocław”, zorganizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "INVEST-PARK" oraz Gi Group.

To już czwarte z cyklu spotkań biznesowych HR Now, podczas których eksperci rynku pracy i partnerzy biznesowi dyskutowali o perspektywach zatrudnienia oraz możliwościach i wyzwaniach rynku pracy.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" prowadzi stałe i intensywne działania, których celem jest skuteczna obsługa obecnych inwestorów, ale również nawiązywanie współpracy z nowymi przedsiębiorcami.

- WSSE „INVEST-PARK” od 25 lat wspiera przedsiębiorców, udzielając im wsparcia w zakresie realizacji strategicznych inwestycji, ale także oferując szeroką gamę usług biznesowych. Departament Obsługi Inwestora oferuje m.in. szeroko pojmowaną pomoc i wsparcie dla przedsiębiorców. Realizowane webinaria i szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są skrojone na miarę aktualnych potrzeb i pojawiających się wyzwań na rynku pracy. Dodatkowo niebawem zostanie uruchomione innowacyjne Centrum Szkoleniowe w Wałbrzychu, które pomoże kształcić przyszłą kadrę dla przemysłu, bo wierzymy w to, że rekrutacja zaczyna się już na etapie edukacji. Te wszystkie działania czynią nas liderem rozwoju gospodarczego w południowo-zachodniej części Polski – mówi Anna Mazurkiewicz, Wicedyrektor Departamentu Obsługi Inwestora WSSE.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group