Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6166
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nowi/starzy posłowie i senatorowie

Wtorek, 17 października 2023, 7:39
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Nowi/starzy posłowie i senatorowie
Fot. Sylwia Bielawska/facebook
W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym Wałbrzych oraz powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki przewagą czterech procent wygrała Koalicja Obywatelska.

Z wyników podanych przez PKW wynika, że cztery mandaty trafią do KO, trzy do PiS-u, a jeden do Trzeciej Drogi.

Monika Wielichowska uzyskała ponad 52 tysiące głosów i to daje jej pewne miejsce w Sejmie. Drugi wynik osiągnęła wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, która debiutowała w wyborach parlamentarnych i od razu osiągnęła fantastyczny wynik. Zebrała ponad 17,5 tysiąca głosów. Do Sejmu dostanie się również Katarzyna Mrzygłocka, która dostała 14,5 tysiąca głosów.

Z PiS-u do Sejmu na pewno wejdzie Michał Dworczyk z ponad 40 tysiącami głosów. Marcin Gwóźdź zdobył poparcie ponad 23 tysięcy wyborców i to też mu gwarantuje miejsce w polskim Parlamencie. Ireneusz Zyska ma 12 tysięcy głosów i do Sejmu wejdzie.

W okręgu wyborczym numer 2 do rozdysponowania jest 8 mandatów poselskich. Trzy pewne ma KO. Trzy ma PiS. Wielką szansę na wejście do Sejmu ma czwarty wynik KO, a osiągnął go z wynikiem ponad 9,1 tysiąca głosów Marek Chmielewski.

Ostatni mandat trafi się zapewne Aleksandrze Leo z Trzeciej Drogi, która zdobyła ponad 16,5 tysiąca głosów.

Wszystko jasne jest w kwestii wyborów do Senatu. Tu zdecydowanie zwyciężyła kandydatka KO Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, która zdobyła 58,68 procent głosów. Renata Wierzbicka, która startowała z list PiS-u zdobyła 31,62 procent, a kandydat Konfederacji Piotr Ludkowski 9,70 procent głosów.

- 14 tysięcy 470 osób zaufało mi w tych wyborach parlamentarnych. Dziękuję za wsparcie, miejsca na plakaty, lajki, głosy. Dziękuję moim nieocenionym pomocniczkom: Renacie Chruszcz i Justynie Kwaśny oraz ich rodzinom. Dziękuje wspaniałym osobom, które aktywnie włączyły się w moją kampanię wyborczą. Dziękuję samorządowcom, przedsiębiorcom, społecznikom i ludziom kultury za słowa poparcia. Dziękuję mojej rodzinie i bliskim za cierpliwość. To o 2500 głosów więcej niż 4 lata temu. Kochani - nie zawiodę Waszego zaufania - będę nadal pracowała dla mieszkańców naszego regionu, naszego kraju i wolnej Europy - pisze Katarzyna Mrzygłocka.

Twoja reakcja na artykuł?

24
47%
Cieszy
6
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
8%
Smuci
1
2%
Złości
16
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group