Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5019
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowi w szeregach

Środa, 18 listopada 2020, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowi w szeregach
Fot. KMP Wałbrzych
16 listopada w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Szeregi wałbrzyskiej Policji zasiliło trzech funkcjonariuszy i cztery funkcjonariuszki. Akty ślubowania wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinspektor Rafał Siczek.

W szeregach wałbrzyskich policjantów rozpocznie służbę siedmioro nowych funkcjonariuszy. 16 listopada 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godzinie 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które stróże prawa wypowiedzieli stojąc na baczność. Ślubowanie różniło się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z ogólnoświatową pandemią.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinspektor Rafał Siczek, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to zaszczyt, ale też duża odpowiedzialność. Życzył im również satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie szkoleń i związanych z tym egzaminów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
5
42%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group