Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4881
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowoczesne boisko otwarte

Czwartek, 21 lipca 2022, 7:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Nowoczesne boisko otwarte
Fot. Bartłomiej Nowak
Zmodernizowane boisko treningowe Aqua Zdrój zostało oficjalne otwarte. Młodzi zawodnicy Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych przecięli wstęgę na sztucznej murawie, której wymiana kosztowała prawie 3 mln zł. Teraz boisko spełnia najwyższe światowe normy dla tego typu obiektów.

Po 11 latach zrealizowano remont boiska sportowego należącego do Aqua Zdroju.

– Gościmy drużyny z różnych stron Polski i Europy. Przyjeżdżają do nas na zgrupowania i potrenować. Dlatego nadeszła pora na wymianę murawy w największym obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Sudetach – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Dzięki temu zapewnimy również naszym lokalnym sportowcom najwyższe standardy zgodne z normami FIFA.

Remont rozpoczął się 23 maja. Całość inwestycji miała bardzo szeroki zakres, który obejmował demontaż starej nawierzchni wraz z wypełnieniem oraz wyrównaniem, uzupełnieniem, stabilizacją podbudowy, wykonaniem podłoża elastycznego i ułożeniem oraz montażem nawierzchni z trawy syntetycznej. Warto podkreślić, iż jest to murawa najwyższej jakości wykonana technologią tkania. Firmą odpowiedzialna za realizacje zadania był TAMEX Obiekty Sportowe z Siedzibą w Warszawie.

Parametry nowego boiska będą spełniać wymagania FIFA Quality Concept for Football Truf na poziomie FIFA Quality Pro (Manual 2015). Wysokość włókna wynosi 45-50 mm imitując trawę naturalną, co znacznie wpłynie na komfort gry zawodników.

Wartość inwestycji to około 3 milionów złotych przekazanych na ten cel przez miasto Wałbrzych.

Po remoncie obiekt został poddany testom zleconym przez wykonawcę. Raport został wykonany przez audytorów ze sportowego laboratorium. Raport potwierdza, że obiekt spełnia wymagania FIFA. W Polsce jest tylko 12 obiektów autoryzowanych z certyfikatem FIFA Quality.

Twoja reakcja na artykuł?

19
36%
Cieszy
7
13%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
21
40%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group