Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowoczesny sprzęt w szkołach

Sobota, 15 grudnia 2012, 9:53
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Nowoczesny sprzęt w szkołach
Fot. użyczone
Powiat Wałbrzyski przeznaczył blisko 7 mln zł na wyposażenie szkół zawodowych w Wałbrzychu w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny zgodny z podstawami kształcenia w poszczególnych branżach oraz wymogami regionalnego rynku pracy.

Doposażenie placówek było możliwe dzięki realizowanemu na Dolnym Śląsku programowi "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku". Wartość projektu to ponad 65 mln zł, w tym dla Powiatu Wałbrzyskiego blisko 7 mln zł.

Celem projektu jest unowocześnienie systemu edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku poprzez stworzenie branżowych centrów kształcenia i doposażenie ich w nowoczesny sprzęt specjalistyczny do prowadzenia zajęć dydaktycznych w branżach: mechanicznej, mechatroniczno-elektronicznej, budowlanej, informatycznej, samochodowej, elektryczno- energetycznej oraz turystycznej. Dzięki czemu pracodawcy będą mogli zatrudniać w pełni wykształconych absolwentów, przygotowanych do pracy na identycznym, jak w przemyśle sprzęcie.

Na terenie powiatu wałbrzyskiego w projekcie biorą udział 4 szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych oraz Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk".

W ramach projektu ZS nr 5 otrzymał sprzęt do pracowni automatyzacji procesów oraz do pracowni podstaw elektrotechniki, ponadto w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" utworzono filie w branży elektryczno-energetycznej oraz informatycznej.

W ZS nr 7 o profilu hotelarsko- turystyczno-gastronomicznym utworzono 9 nowych pracowni m.in. kuchnię z zapleczem magazynowym, pokój hotelowy do obsługi turystycznej oraz pracownie do obsługi konsumenta w barze i restauracji.

- Mamy na wyposażeniu najcenniejszy i najnowocześniejszy sprzęt dostępny obecnie na rynku, który niejednokrotnie przewyższa jakością sprzęt jakim dysponują pracodawcy - dodaje Katarzyna Nieć, Dyrektor ZS nr 7w Wałbrzychu.

W 2012 roku szkoły otrzymały sprzęt o łącznej wartości 5 mln zł, kolejna transza w wysokości 1mln 662 tys. zł przewidziana została na 2013 rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group