Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3650
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy inwestor

Piątek, 18 września 2020, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2020, 7:29
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowy inwestor
Fot. JAZ
Gmina Wałbrzych wraz ze specjalną strefą ekonomiczną Invest Park w Wałbrzychu, stara się zagospodarować przestrzeń pod kolejne inwestycje. Od dłuższego czasu mówiło się, że część działek przeznaczonych pod budowę dla przedsiębiorstw zostanie uzbrojona w sieci wodno–kanalizacyjne oraz prąd.

Takie podejście sprawia, że zainteresowanie okolicznymi terenami inwestycyjnymi jest wyjątkowo duże. Tym bardziej cieszy fakt, że jedna z pertraktowanych umów została już sfinalizowana. Początek budowy fabryki Oxygen Development, która zajmuje się produkcją kosmetyków, już niebawem. Powstanie ona przy ulicy Villardczyków w dzielnicy Poniatów, a to z kolei będzie początkiem zabudowy tak zwanego "wałbrzyskiego kwadratu".
- Cieszymy się, że po zainwestowaniu środków unijnych w infrastrukturę tych terenów, w końcu pojawiają się inwestorzy, dzięki którym to miejsce nabierze nowego znaczenia. Wiele miesięcy negocjacji oraz naszych wizyt w dotychczasowej siedzibie firmy sprawiło, że jestem bardzo zadowolony, że wreszcie udało nam się dojść do porozumienia i nowa fabryka powstanie właśnie w tym miejscu - mówi prezydent Roman Szełemej.

Firma Oxygen ma wałbrzyskie korzenie, a przed dołączeniem w szeregi międzynarodowego koncernu, produkowała dla niego komponenty do większej produkcji. Firma rozwija się od kilku lat, co sprawia, że powiększa swoje potrzeby i obecnie również zatrudnienie. W nowej fabryce poza szeregowymi pracownikami zatrudnienie otrzymają również specjaliści, których obecnie pilnie się poszukuje.

Wychodząc naprzeciw problemom mieszkaniowym, władze miasta zdecydowały przeznaczyć części puli mieszkań komunalnych dla firm inwestujących w zatrudnienie osób spoza Wałbrzycha, ale kluczowych do funkcjonowania na tym terenie. Warunkiem będzie umowa o pracę oraz płacenie podatków w wałbrzyskim Urzędzie Skarbowym.

Inwestycja ma zostać zakończona na przestrzeni najbliższych trzech lat.

Twoja reakcja na artykuł?

30
75%
Cieszy
4
10%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
2
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group