Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5611
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Unisław Śląski: Nowy most w Unisławiu

Piątek, 28 stycznia 2022, 6:46
Autor: red
REGION, Unisław Śląski: Nowy most w Unisławiu
Fot. GDDKiA
Na DK35 w Unisławiu Śląskim GDDKiA wybuduje nowy obiekt inżynierski. Prowadzone są prace przygotowawcze do budowy przeprawy tymczasowej. Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się budowa dróg objazdowych.

Nowe obiekty w miejsce starych

Nowy most w Unisławiu Śląskim powstanie w miejscu istniejącego obiektu. Zlokalizowany jest nad rzeką Ścinawka na DK35.

Obiekt ten eksploatowany jest już od kilkudziesięciu lat, a jego stan techniczny jest niezadowalający. Ponadto nie spełnia on parametrów technicznych wymaganych dla tego typu obiektów na drogach krajowych. Dlatego stary obiekt zostanie poddany rozbiórce, a w jego miejsce powstanie nowy. Zanim jednak wykonawca przystąpi do rozbiórki, konieczne jest wybudowanie przeprawy tymczasowej, która będzie służyła do przeprowadzenia ruchu w czasie prac. W tym celu wykonawca prowadzi obecnie prace przygotowawcze.

Wykonawca prac w Unisławiu Śląskim wykonał już wycinkę drzew i rozpoczął przebudowę sieci kolidujących z robotami. Ułożył także przepust tymczasowy pod drogę objazdową. Prace przy budowie mostu w Unisławiu Śląskim realizuje firma Strabag za kwotę ok. 5,8 mln zł. Obiekt ma być gotowy w III kwartale 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group