Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 4751
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Grzędy Górne: Nowy plac zabaw w Grzędach

Poniedziałek, 30 lipca 2012, 14:27
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:48
Autor: red
REGION, Grzędy Górne: Nowy plac zabaw w Grzędach
Fot. UG w Czarnym Borze
Wielką radość dzieci można było zobaczyć w piątek na uroczystym otwarciu placu zabaw NIVEA w Grzędach Górnych.

O godzinie 10.00 na dzieci czekały kolorowe balony, muzyka i słodki poczęstunek. Na ogrodzeniu można było zobaczyć mnóstwo prac dzieci pt. „Mój wymarzony plac zabaw”. Oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: wójt Adam Górecki, sołtys wsi Eugeniusz Chudziak oraz reprezentacja dzieci. Każde z dzieci otrzymało od wójta buteleczkę z bańkami mydlanymi, a na ręce przedstawiciela dzieci wójt podarował dwa komplety zabawek do piaskownicy. Włodarz podziękował wszystkim za pomoc zarówno podczas dwumiesięcznej akcji przy głosowaniu na plac, jak i podczas samych prac budowlanych.

Szczególne podziękowania trafiły na ręce Eugeniusza Chudziaka, sołtysa wsi oraz dwóch lokalnych przedsiębiorstw. Po oficjalnym otwarciu wójt zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i na poczęstunek.

Kiedy rok temu przyszła do urzędu informacja o możliwości uczestniczenia w konkursie „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”, wójt nie wahał się ani przez chwilę nad przystąpieniem do tego konkursu. Trudno było tylko podjąć decyzję, którą miejscowość i jaką lokalizację zgłosić. Jednakże Grzędy Górne to jedyna miejscowość, gdzie nie było żadnego placu i dlatego wybór padł właśnie na nią. Wspólnie z sołtysem Eugeniuszem Chudziakiem została wybrana obecna lokalizacja i po uzyskaniu niezbędnych zgód ze starostwa powiatowego wysłano oficjalne zgłoszenie do organizatora Konkursu.

Potem rozpoczęła się dwumiesięczna kampania informacyjna nie tylko wśród mieszkańców gminy Czarny Bór, ale również w całym regionie. Wystosowano pisma z prośbą o pomoc w głosowaniu do kilku szkół średnich w Wałbrzychu oraz tamtejszych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Poproszono również lokalne media, aby nagłośniły czarnoborską „walkę" o głosy. Wielką determinacją i zaangażowaniem wykazali się tu sołtys Grząd Górnych i radny z Grząd Górnych - Arkadiusz Wodziak, którzy wytrwale przez dwa miesiące przekonywali mieszkańców gminy, znajomych, uczniów lokalnych szkół do oddawania głosów.

Mimo, iż wielu osobom trudno było uwierzyć, że jeden ze stu placów zabaw mógłby powstać w tak malej miejscowości, jaką są Grzędy Górne, to jednak 1 sierpnia 2011 roku NIVEA ogłosiło listę zwycięzców. W I edycji Grzędy Górne (jedna z najmniejszych miejscowości startujących w konkursie) zdobyła 60838 głosów, co dało jej drugie miejsce.

Po uzyskaniu informacji o wynikach konkursu, a następnie podjęciu przez firmę Nivea czynności związanych z przygotowaniem placu pod budowę, firma wykonawcza podważyła wybór lokalizacji ze względu na podmokłe podłoże. Władze gminy nie wyraziły zgody na zmianę miejsca położenia placu. Czynnikiem, który przemawiał za utworzeniem placu właśnie w tym miejscu, była przede wszystkim ogromna mobilizacja mieszkańców Grząd Górnych. Dzięki staraniom władz gminy oraz wsparciu ze strony Kopalni Melafiru w Czarnym Borze udało się obronić koncepcję lokalizacji placu zabaw w Grzędach Górnych. Gmina wzięła na siebie koszty odwodnienia i utwardzenia terenu w kwocie prawie 10.000 zł. Natomiast Kopalnie Melafiru dostarczyły żwiru do utwardzenia terenu na kwotę 40.000 zł.
Pierwsze prace budowlane wykonano jeszcze jesienią 2011 roku, ale dalsze zostały przełożone na wiosnę ze względów atmosferycznych. Kolejne prace ruszyły pełna parą wiosna 2012 roku, czego zwieńczeniem było oddanie placu zabaw do użytku pod koniec kwietnia 2012 roku. Kolejnym krokiem było ogrodzenie placu i w lipcu nareszcie można było oficjalnie go otworzyć.

www.czarny-bor.pl

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group