Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3406
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy rok szkolny

Czwartek, 2 września 2021, 10:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowy rok szkolny
Fot. JAZ
Nowy początek roku szkolnego i nowe nadzieje na lepsze jutro. Kolejny raz zaczynamy edukację w okresie pandemii, ale na szczęście tym razem z nadzieją, że będzie bardziej normalnie.

W Wałbrzychu pracować nad tym będzie 1300 nauczycieli, którzy zadbają o blisko 7000 tysięcy uczniów i przedszkolaków. Jedynym co może zmienić zaplanowany porządek, jest kolejny lockdown. Prezydent Roman Szełemej jest jednak zdania, że wcale nie musi do tego dojść.

- Rzadko zgadzam się z rządem, tym razem podzielam urzędowy optymizm Ministra Zdrowia i Premiera. Wydaje się, że lockdownu faktycznie nie będzie. Czuję to, choć dane aktualne medyczne nie budzą szczególnego optymizmu – mówi prezydent Wałbrzycha, który dodatkowo był zadowolony z tego, że w placówkach wychowawczych, placówkach opieki czy w szpitalach poziom zabezpieczenia jest bardzo wysoki.

Żeby zachować bezpieczny poziom, prezydent jako lekarz i jako włodarz miasta, zachęcał do szczepień, które są z naukowego punktu widzenia jedyną skuteczną formą walki z pandemią i jej powikłaniami. Te już niebawem rozszerzone zostaną również na wałbrzyskie szkoły. Wracając do edukacji, dowiedzieliśmy się, że wśród dyrektorów wałbrzyskich szkół doszło do zmian. Od 1 września w popularnym Energetyku dyrektorem będzie Justyna Repka-Awdankiewicz. W PSP 5 stanowisko dyrektora objęła Renata Gibes.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group