Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4401
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

Czwartek, 30 listopada 2017, 15:19
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
Fot. użyczone
Od 10 grudnia 2017 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Pasażerowie mogą liczyć na większą częstotliwość kursowania pociągów, nowe połączenia transgraniczne, a także – dzięki nowym pociągom – na większy komfort podróżowania.

Od nowego rozkładu jazdy mieszkańcy Wałbrzycha będą mieli dyspozycji kilkanaście par połączeń do i z Wrocławia, a także dodatkowe kursy do Świdnicy i Dzierżoniowa przez Jaworzynę Śląską. Ponadto uruchomione zostanie dodatkowe 7 par połączeń do Legnicy skomunikowane w Jaworzynie Śląskiej z pociągami do Wałbrzycha.

Zmiany wprowadzone zostaną również w połączeniu Wrocław-Kudowa Zdrój. Pociągi kursujące dotychczas na linii D9 zostaną przeniesiona na linię D29, a od 10 grudnia linia D9 będzie obejmowała trasę Wrocław – Ústí nad Orlicí przez Lichkov.
– Z każdym nowym rozkładem jazdy staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i oferować im coraz bardziej komfortowe warunki. Cieszy mnie fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z Czechami. Dzięki temu podróżni od 9 grudnia będą mogli dojechać do Lichkova i Ústí nad Orlicí, a od 28 kwietnia do Adršpach i zobaczyć słynne Skalne Miasto – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group