Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3283
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy singiel SILENTlive

Wtorek, 5 maja 2020, 9:35
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2020, 8:13
Autor: red
Wałbrzych: Nowy singiel SILENTlive
Fot. użyczone
Zespół SILENTlive upublicznił właśnie kolejne (czwarte) nagranie ze swojego drugiego albumu „Czarny Żółty Biały”.

Singiel „Żołnierze” to po prostu historia ludzi, nas samych. Mowa w nim o wojnie, ale nie w tym dosłownym znaczeniu. To wojna na słowa, które potrafią ranić. To żądza pieniądza, który potrafi zniszczyć życie człowieka. To chora wręcz nienawiść ludzi do ludzi. Nie możemy pozostać bierni wobec takich zachowań i poprzez ten kawałek, od wielu lat wykonując go na scenie, aktywnie włączamy się w walkę z wszechogarniającym hejtem – informują członkowie zespołu.

Grupa SILENTlive album „Czarny Żółty Biały” wydała już w kwietniu 2018 roku. Do tego momentu udostępniła w internecie trzy single pochodzące z tego krążka: „Manufaktura”, „Telewizor” oraz „Szczęście – część II” . Teraz pora na czwarty utwór - „Żołnierze”.

Wszędzie – szczególnie w przestrzeni publicznej - widoczny i słyszalny jest tylko hejt. To zjawisko możemy zaobserwować szczególnie w internecie. Może warto się nad tym problemem głębiej zastanowić. Ta chora walka pomiędzy ludźmi, rywalizacja i chęć wygrania z przeciwnikiem, którym jest człowiek, jest coraz bardziej widoczna – twierdzi Marcin Klasik, wokalista i gitarzysta zespołu.

Tekst do tego utworu napisałem jakieś 15 lat temu. Pomimo iż czasy się zmieniły, okazuje się, że do tej pory nie stracił on na ważności. To żądza pieniądza, popularności i chęć bycia kimś lepszym od drugiego człowieka, powoduje, że tracimy instynkt samozachowawczy – mówi Marcin Świeży, autor tekstu, w zespole grający na instrumentach klawiszowych.

Przypomnijmy, że zespół SILENTlive powstał w Wałbrzychu w 2008 roku. Od tego czasu zmiany personalne następowały jedynie za perkusją. W grupie od początku występują: wokalista oraz gitarzysta - Marcin Klasik, gitarzysta - Piotr Kruk, klawiszowiec i gitarzysta - Marcin Świeży oraz basista - Krzysztof Janowski. Za bębnami od grudnia 2016 roku zasiada natomiast Dariusz Starostka. Za realizację płyty „Czarny Żółty Biały” - jej miks i mastering - odpowiedzialny był Bartosz Miszczyk z wałbrzyskiego m23studio.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group