Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5575
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy singiel SILENTlive

Wtorek, 1 czerwca 2021, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: red
Wałbrzych: Nowy singiel SILENTlive
Fot. użyczone
W marcu minęło już trzynaście długich lat wałbrzyskiego zespołu SILENTlive.

Grupa od dłuższego czasu w mozolnym tempie szykuje materiał na nowy krążek, który powinien ukazać się na 15-lecie istnienia kapeli. Teraz jednak zespół ma niespodziankę dla wszystkich, którym bliska jest muzyka elektroniczna, a dokładnie to gatunek trance. Muzycy nawiązali współpracę z Martinem Follebergiem – członkiem grupy dj-skiej Leauge Of Trance, producentem, a także prezenterem muzycznym, który podjął się wykonania remiksów do utworu "Telewizor" skomponowanego przez Kamila „Buę" Klajbera.

- Nie wiem, czy nie jesteśmy pierwszym wałbrzyskim zespołem grającym w pewnym stopniu muzykę gitarową, który wyda singiel z klubowymi remiksami. To ciekawe doświadczenie. Osobiście bardzo lubię muzykę elektroniczną. Wierzę, że kilku osobom przypadnie on do gustu - mówi Marcin Świeży, grający w zespole SILENTlive na syntezatorach.

Sam kawałek "Telewizor" pochodzi z nagranego przez wałbrzyską kapelę w 2018 roku drugiego albumu pn. "Czarny Żółty Biały". Na przygotowywanym teraz singlu, który podczas wakacji wydany zostanie na krążku CD, znajdą się m.in. radiowa wersja skrócona klubowa oraz wersja siedmiominutowa, a także wersja chilloutowa. Zespół na płycie umieści również skróconą wersję albumową tego kawałka, która do dzisiaj - w tej formie - nigdzie nie została opublikowana, wersję demo z 2011 roku, a także wersję akustyczną.

Zanim to jednak nastąpi, 1 czerwca grupa o godzinie 12:00 opublikuje premierę skróconej wersji klubowego remiksu do tego utworu. Bezpośredni link znajdziecie tutaj:

LINK:

Za skład graficzny singla odpowiada Paweł Skórka. Skąd pomysł na okładkę? Na początku marca tego roku jedna z córek członków zespołu otrzymała prezent urodzinowy. Były to dwa obrazy. A namalowała je jej koleżanka - 11-letnia Nadia Kawa.

- Płótna nie mogły zawisnąć jedynie na ścianie. Musiały ujrzeć światło dzienne, gdyż idealnie pasują do świata syntezatorów i muzyki elektronicznej. Nadii oczywiście gratulujemy pomysłów i życzymy rozwijania swojej pasji malarskiej i w przyszłości kolejnych ciekawych prac artystycznych - dodaje Marcin Świeży.

Wykonywany przez zespół SILENTlive utwór "Telewizor" ma długą historię. Na przestrzeni lat powstało już kilka wersji tego kawałka. W 2018 roku zespół w końcu zarejestrował ostateczną wersję studyjną, którą również opublikował w sieci i umieścił na drugim swoim albumie pn. "Czarny Żółty Biały".

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group