Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy sprzęt i kursy dla zainteresowanych

Czwartek, 25 marca 2010, 16:56
Aktualizacja: 16:58
Autor: PAW
Goprowcy z Wałbrzysko–Kłodzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymali nowy sprzęt do ratowania ludzi. GOPR włączył się również do akcji szkolenia przewodników wycieczek górskich.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, to wałbrzysko-kłodzki oddział GOPR-u został doposażony w dwa skutery śnieżne oraz inne sprzęty bardzo przydatne w trakcie prowadzenia akcji ratunkowych. To zdecydowanie poprawi mobilność ratowników, bowiem sprzęt, którym do tej pory dysponowali GOPR-owcy, jest w znacznym stopniu zniszczony.

Tymczasem GOPR we współpracy ze Stowarzyszeniem ECOEUROWIEŚ oraz z PTTK organizują kursy przewodników sudeckich, przewodników górskich i pilotów wycieczek, które zakończą się egzaminem państwowym.

Osoby, które zdadzą egzamin państwowy, mają szansę znaleźć zatrudnienie w biurach turystycznych czy biurach podróży. Zgodnie z przepisami, organizatorzy wycieczek mają obowiązek zatrudnienia przewodnika górskiego podczas wycieczek górskich, które prowadzone są szlakami turystycznymi.

Więcej informacji na temat kursów i szkoleń pod adresem mailowym: kursy2@interia.eu lub pod numerem telefonu: 669 18 64 27.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group