Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy zarządca. Nowe perspektywy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 września 2012, 7:15
Aktualizacja: 7:16
Autor: red
Fot. red
Po dłuższej przerwie WTBS ponownie przejął wspólnotę mieszkaniową przy ulicy Basztowej z miejsca zabierając się do pracy.

- Chcemy jak najszybciej spełnić obietnice, które złożyliśmy mieszkańcom – zapewnia prezes WTBS Krzysztof Bielecki. - Uchwały odnośnie remontów zostały już podjęte. Jesteśmy na etapie oczekiwania na premię termo modernizacyjną od BGK. Wszystkie wymogi formalne zostały spełnione w związku z czym pozyskiwanie kredytu na remont zostało już zakończone – dodaje.

Remont obejmie wymianę drzwi wejściowych, unowocześnienie domofonów, a także – co najważniejsze – termomodernizację budynku, która przyczyni się do bezpośredniego zmniejszenia opłat za ciepło. Nie bez znaczenia jest także kolejny element wchodzący w zakres renowacji, a mianowicie wymiana wodomierzy na elektroniczne, której efektem będzie bezpośrednia poprawa komfortu życia mieszkańców nie wymuszająca ich obecności podczas odczytu stanu liczników, a także możliwość wykorzystania wodomierzy w kwestiach interwencyjnych, kiedy to pojawią się nagłe awarie lub nieścisłości.

Wykonawca został wyłoniony w wyniku obopólnego porozumienia z mieszkańcami, tak by nie narzucać niczego lokatorom. Prace będą wykonywane przez sprawdzoną firmę, zajmującą się większością tego typu remontów na terenie Podzamcza.
Remont rozpocznie się we wrześniu, a jego zakończenie przewidywane jest na koniec października. Koszt całości to około pół miliona złotych. Lokatorzy nie będą w nim partycypować, a remont nie przyczyni się bezpośrednio do zmiany wielkości czynszu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group