Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nowy–stary przewodniczący LZS

Wtorek, 15 marca 2011, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Nowy–stary przewodniczący LZS
Rada Powiatowa LZS Ziemi Wałbrzyskiej
Fot. PAW
W Wałbrzychu odbyły się wybory nowych władz Ludowych Zespołów Sportowych.

Nadzwyczajny Zjazd Ludowych Zespołów Sportowych został zwołany po to, by podjąć na nim znaczących decyzji. Chodziło głównie o przekształcenie LZS Ziemi Wałbrzyskiej w Radę Powiatową LZS Ziemi Wałbrzyskiej. To przekształcenie wymagało również wyboru nowych władz.
- Ta zmiana jest konieczna, bo dzięki niej poprawi się jakość i siła funkcjonowania naszego LZS-u – mówi Mieczysław Gwiazda, szef LZS-u Ziemi Wałbrzyskiej. – Przekształcenie w Radę Powiatową LZS Ziemi Wałbrzyskiej daje nam większe możliwości działania i oddziaływania na decyzje samorządowców.

Za przekształceniem głosowali wszyscy obecni na zjeździe delegaci. Na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatowej LZS Ziemi Wałbrzyskiej został wybrany Mieczysław Gwiazda. Jego zastępcą został Ryszard Szram, a sekretarzem Danuta Pyrdoł. Za sprawy finansowe odpowiada Mieczysław Osiecki. Ponadto do składu zarządu weszli: Stanisław Grędziński, Dariusz Gaweł, Jan Karczewski, Janusz Marciniak, Czesław Janor, Jan Pol i Krzysztof Ryl.

Ponadto istotnym punktem obrad zjazdu było uchwalenie nowego statutu LZS Ziemi Wałbrzyskiej.
- Nowy statut był konsultowany z fachowcami i mam nadzieję, że te zmiany, które zostały wprowadzone, będą zaakceptowane przez organ nadzoru – mówi Mieczysław Gwiazda.

LZS chce zostać wpisany do rejestru organizacji pożytku publicznego, co umożliwiłoby ubieganie się o 1 procent podatku od osób fizycznych.
- LZS Ziemi Wałbrzyskiej stale się rozwija. Kończy się era dominacji klubów wrocławskich – uważa Leszek Noworól z LZS Ziemi Świdnickiej i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady LZS na Dolnym Śląsku.

Jak wynika ze statystyk, LZS Ziemi Wałbrzyskiej otrzymał na 2011 rok ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu 43 tys. zł. Dla porównania LZS Ziemi Świdnickiej dostał 45 tys. zł, a powiat oławski przyznał tamtejszemu LZS-owi aż 200 tys. zł. Obecnie wałbrzyski LZS ma około 700 członków zrzeszonych w różnych klubach sportowych z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group