Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nóż przyłożył do brzucha

Wtorek, 7 września 2021, 10:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nóż przyłożył do brzucha
Fot. KMP Wałbrzych
Wystarczyła spokojna rozmowa przeprowadzona przez boguszowskich policjantów, aby zdesperowanego mężczyznę – który trzymając w rękach nóż krzyczał, że popełni samobójstwo – odwieźć od tego zamiaru i uratować mu życie.

Zaniepokojeni sąsiedzi przed godziną 16:30 zgłosili dyżurnemu, że mężczyzna w jednym z budynków w Boguszowie-Gorcach biega po klatce schodowej z nożem w ręku i deklaruje chęć odebrania sobie życia. Dwaj policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie po przyjeździe ustalili, że 62-latek chwilę wcześniej udał się do łazienki w swoim mieszkaniu i krzyczy z niej, aby nikt do niego nie wchodził, bo się zabije.

Funkcjonariusze po chwili nawiązali kontakt werbalny z mężczyzną. Szybko udało im się nakłonić 62-latka do otwarcia drzwi. Mężczyzna miał jednak przyłożony nóż do brzucha. Z uwagi na małe i wąskie pomieszczenie, a przy tym także duże ryzyko narażenia boguszowianina na akt autoagresji, policjanci podjęli decyzję o dalszej rozmowie z nim. Negocjacje trwała łącznie kilkadziesiąt minut. Po tym czasie mężczyzna ostatecznie uspokoił się i odłożył nóż na stojącą obok pralkę. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Policjanci udali się z 62-latkiem na komisariat, gdzie przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu dalszej pomocy funkcjonariusze udali się z mężczyzną do szpitala na konsultację lekarską. Dzięki działaniom przeprowadzonym przez policjantów z Boguszowa-Gorc interwencja miała szczęśliwe zakończenie i uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
39%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
17%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group