Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5013
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nullizmatyk na Piaskowej

Sobota, 16 października 2021, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: red
Wałbrzych: Nullizmatyk na Piaskowej
Fot. organizatorzy
Dziś zapraszamy czytelników na intrygujące spotkanie na Piaskowej Górze w Wałbrzychu.

Piaskowa Góra z lotu ptaka. Niesamowita wystawa już w sobotę. Autorem fot jest Nullizmatyk.

Wałbrzyska dzielnica jest bohaterem wystawy „Sky is the limit”. Zdjęcia za pomocą drona wykonał Patrycjusz Kochanowski. Pokaz już w najbliższą sobotę o piętnastej przy zegarze. Nullizmatyk po otwarciu wystawy zaprasza na specjalny koncert! Wydarzenie jest darmowe.

- Foty Piaskowej Góry robiłem chyba od zawsze, od kiedy mogłem je robić. Na początku aparatem, później telefonem, później pojawił się dron. Gdy wyleciałem pierwszy raz do góry, nad Piaskową Górę zobaczyłem zupełnie inną perspektywę – przyznaje autor zdjęć.

Inna perspektywa dobrze znanej dzielnicy zaskoczyła i w efekcie Nullizmatyk przez blisko trzy miesiące fotografował Piaskową Górę z drona. Powstało kilka tysięcy zdjęć. To z nich Patrycjusz Kochanowski wybrał ponad dwadzieścia fotografii, które zobaczymy na sobotniej wystawie.

- Wybrałem najlepsze zdjęcia. Na dysku miałem chyba około dziesięciu tysięcy fot. Chciałem pokazać ogrom, chciałem pokazać wszystko, i Nową, i Starą Piaskową. Chciałem pokazać Kozi Rynek i Gedymina – dodaje autor.

Mieszkańcy będą mogli zobaczyć swoją dzielnicę, swój dom z zupełnie innej perspektywy. Dla wielu ujęcia z powietrza mogą być sporym zaskoczeniem.

Po wystawie autor zdjęć i muzyk zaprasza na koncert.

- Mam teraz suchy okres koncertowy. Raz, że COVID, dwa, że nie ma czasu na granie koncertów, bo bardzo dużo czasu zajmuje mi praca nad płytą „Zabójcza Królowa”. Mam nadzieję, że jak nie w tym roku to na początku 2022 premiera. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać dla ludzi, bo moja muzyka bardzo utożsamia się z tym miejscem – dodaje Nullizmatyk.

Otwarcie wystawy zaplanowano na sobotę o godzinie piętnastej. Godzinę później rozpocznie się koncert. Na gramofonach gościnnie zagra dj Rad74Nice.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021.

Twoja reakcja na artykuł?

24
73%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group