Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Numer 112 ratuje życie

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 15:25
Aktualizacja: 15:31
Autor: red
Wałbrzych: Numer 112 ratuje życie
Fot. organizatorzy
Od 1 lutego trwa realizacja akcji społeczno–edukacyjnej „Numer 112 ratuje życie!”, której głównym organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu wraz z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Wśród współorganizatorów znajdują się również takie instytucje jak policja, straż pożarna, straż miejska, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, ratownictwo medyczne, koksownia Victoria i wiele innych.

Od początku trwania akcji udało się przeszkolić prawie 300 uczniów klas I-III szkoły podstawowej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zasad korzystania z numeru 112. Ponadto w klasach III zaprezentowano działanie AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego). Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali „Certyfikat Młodego Ratownika”. W przeprowadzenie aktywności włączyli się również funkcjonariusze policji i straży miejskiej oraz uczniowie klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Podobne warsztaty odbędą się jeszcze w PSP 10, PSP 15 i ZSP Nr 2.

Akcja zaistniała również w świecie wirtualnym. Na facebookowym profilu strony facebook.com/numer112ratuje można znaleźć informacje o podejmowanych akcjach oraz informacje związane z bezpieczeństwem i numerem 112. Dzięki tej inicjatywie przekaz akcji dotarł już do kilku tysięcy odbiorców.

2 lutego grupa uczniów PSP 21 odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, gdzie mogli osobiście zobaczyć pracę operatorów numeru 112, zadawać pytania, a nawet zasiąść w wygodnym fotelu. Dużym zaskoczeniem była informacja o tym, że ponad połowa zgłoszeń jest bezzasadna, o czym uczestnicy spotkania mogli przekonać się osobiście. Przy okazji wizyty w CPR dzieciaki mogły zwiedzić remizę strażacką JRG Nr 9 we Wrocławiu i zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego

Oczywiście wszystkie te działania związane są z obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który przypada na 11 lutego i dlatego też 10 lutego grupa uczniów wybrała się na wyprawę po Wałbrzychu na akcję „plakat”, podczas której rozwieszali plakaty promujące hasło inicjatywy „Numer 112 Ratuje Życie! NIE BLOKUJ GO BEZ POTRZEBY!”

Zwieńczeniem podejmowanych działań będzie Gala finałowa akcji, która odbędzie się 23 lutego na terenie PSP 21 w Wałbrzychu. Podczas uroczystości nastąpi między innymi rozstrzygnięcie dwóch konkursów miejskich dotyczących numeru 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group