Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O Jachimowiczu w wałbrzyskim magistracie

Niedziela, 11 grudnia 2016, 7:15
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: O Jachimowiczu w wałbrzyskim magistracie
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza odbyła się konferencja naukowa, poświęcona życiu i twórczości Mariana Jachimowicza.

Po piątkowym spotkaniu podsumowującym obchody Roku Mariana Jachimowicza, które odbyło się w Bibliotece pod Atlantami przyszedł czas na zorganizowaną w wałbrzyskim Ratuszu konferencję naukową, która w całości poświęcona była życiu i twórczości Mariana Jachimowicza.

Jako prelegenci podczas konferencji wystąpili: dr Karol Maliszewski, Antoni Matuszkiewicz - autor książki „Bezustanny. Wobec pisarstwa Mariana Jachimowicza”, dr Karol Samsel i Sergiusz Sterna-Wachowiak. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Współpracy Polska - Wschód Oddział w Wałbrzychu a partnerami tego wydarzenia Węgierski Instytut Kultury, Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Wałbrzych, oraz wałbrzyska Biblioteka pod Atlantami.

Warto przypomnieć, że rok 2016 został w Wałbrzychu ogłoszony Rokiem Mariana Jachimowicza - poety, eseisty, tłumacza, który urodził się 110 lat temu w Schodnicy, ale większość życia spędził w Wałbrzychu. W ramach obchodów zorganizowano wiele wydarzeń, taki jak między innymi spotkania i spektakle poetyckie, warsztaty literackie, konkursy poetyckie, wykłady czy wystawy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group