Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O szkoleniach we Wrocławiu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 września 2010, 19:33
Aktualizacja: 19:34
Autor: red
Fot. użyczone
Jak przeszkolić pracowników firmy za pieniądze z Unii Europejskiej opowiadali podczas konferencji „Szkolenia – klucz do rozwoju dolnośląskich przedsiębiorstw”, która odbyła się 21 września w siedzibie Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, Monika Nawrocka z FagorMastercook i Jędrzej Krzystyniak z firmy Ronal.

Konferencja, której patronem merytorycznym był Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, zorganizowana została wspólnie przez Fundację Wałbrzych 2000 i Polską Izbę Firm Szkoleniowych.

Jej celem było popularyzowanie dobrych praktyk projektów szkoleniowych wpływających na efektywność firmy, a także poszerzenie wiedzy na temat możliwości uzyskania wsparcia z EFS na szkolenia pracowników w 2011 roku. Oprócz doświadczeń w realizacji projektów szkoleniowych firm Fagormastercook i Ronal, Agata Zemska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego UMWD, zaprezentowała projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Outplacement jako narzędzie wspierania przedsiębiorstw”, a Joanna Kubik „Dolnośląska recepta na spowolnienie gospodarcze” – projekt realizowany przez Fundację Wałbrzych 2000.

O trendach na rynku szkoleń mówił Marcin Kowalski – dolnośląski pełnomocnik Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Aliny Zaręby, kierownika Wydziału Adaptacyjności DWUP, o formach wsparcia, jakie przedsiębiorcom oferuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz planach konkursowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludziki na rok 2011.

Konferencja stanowiła podsumowanie lokalnej kampanii informacyjno-promocyjnej „Dolnośląska recepta na spowolnienie gospodarcze”, współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którą Fundacja Wałbrzych 2000 realizowała na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Więcej o kampanii można przeczytać na: www.walbrzych2000.pl/efs.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group