Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3699
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O tych zmianach należy pamiętać

Czwartek, 25 czerwca 2020, 8:29
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 8:49
Autor: JAZ
Wałbrzych: O tych zmianach należy pamiętać
Fot. JAZ
Zamknięcie przejazdu przez ulicę Długą na Piaskowej Górze wymusi na ZDiKUM zmianę organizacji tras poszczególnych linii miejskich. Zmiany w kursowaniu autobusów dotyczyć będą czterech podstawowych linii o numerach A, C, 8 i 9.

O wszystkich zmianach informował kierownik działu komunikacji zbiorowej Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

LINIA A (kurs w kierunku Podzamcza) – zmiany zaczynają się od przystanku przy ulicy Broniewskiego. Autobus pojedzie dalej ulicą Długą w kierunku Wrocławskiej. Następnie ulicą Wrocławską kierować się będzie w stronę skrzyżowania z ulicami Lelewela i Gagarina. Dalej autobus pojedzie w stronę skrzyżowania ulic Wieniawskiego i de Gaulle'a. Tam skręci w lewo i pojedzie w kierunku pętli autobusowej na Podzamczu, objeżdżając je wokół.

LINIA A (kurs w kierunku Podgórza) – chcąc wyjechać z Podzamcza , autobus skręci w kierunku Gagarina i Lelewela . Dojedzie do Wrocławskiej by kolejno ulicą Długą aż do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego skąd dalej pojedzie według standardowej trasy.

LINIA C (kurs w kierunku Podzamcza) – od przystanku na ulicy Broniewskiego do skrzyżowania ulic Wieniawskiego i de Gaulle’a autobusy linii C będą jeździć jak A. Dopiero od wspomnianego skrzyżowania, C pojedzie prosto, objeżdżając Podzamcze w przeciwnym do A kierunku.

LINIA C (kurs w kierunku Śródmieścia) – od skrzyżowania ulic de Gaulle’a i Wieniawskiego, autobus skręci w lewo. Następnie pojedzie ulicami Wieniawskiego, Gagarina, Lelewela, Wrocławską, z któ®ej skręci w ulicę Długą. Dojedzie do przystanku na ulicy Broniewskiego i dalej pojedzie już według obowiązującej obecnie trasy.

LINIA NR 8 (kurs w kierunku Książa) - dojazd do Piaskowej Góry bez zmian. Od przystanku na ulicy Broniewskiego autobus nr 8 pojedzie Długą w kierunku Wrocławskiej i dalej Wrocławską do celu.

LINIA NR 9 – Przedstawiciele miasta mówią, że tę trasę dotkną największe zmiany. Kurs zacznie się koło szpitala przy ulicy Sokołowskiego. Dalej autobus pojedzie ulicami Broniewskiego, Długą, Wrocławską aż do skrzyżowania z ulicą Uczniowską. Tam skręci w kierunku WSSE. Wracając ze strefy skręci na ulicę Wrocławską w kierunku Szczawienka, gdzie na pętli zakończy kurs.

Ze względu na szerokie zmiany w trasach linii A i C, w wakacje nie będzie kursować linia nr 1. Standardowo nie będzie też jeździć linia nr 4.

Warto również pamiętać, że przez okres zamknięcia ulicy Długiej, wyłączone z użycia będą niektóre przystanki. Będą to: Długa – Topolowa, Wieniawskiego –Podwale (dot. dwóch przystanków w kierunku Podzamcza i 1 w drodze przeciwnej), Długa – Makuszyńskiego, Szczawienko – Dworzec.

Częstotliwość autobusów się nie zmieni. Nadal będą kursować, co 10 lub 20 minut w zależności od pory dnia. Nowy rozkład jazdy na stronach internetowych widoczny będzie już od piątku 26 czerwca. Na przystankach wywieszone będą w niedzielę rano.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group