Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Środa, 11 listopada 2015, 15:20
Aktualizacja: Czwartek, 12 listopada 2015, 15:09
Autor: red.
Wałbrzych: Obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu, podobnie jak w większości polskich miast, odbyły się uroczyste obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Wałbrzyska uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników na Placu Magistrackim. Następnie ulicą Gdańską, przez Rynek i ulicę Moniuszki uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Adama Bałabucha. Po mszy nastąpił przemarsz pod Pomnik Niepodległości na Placu Kościelnym, gdzie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej mówił o doniosłości tego święta a chór dziecięcy zaprezentował wiązankę pieśni patriotycznych. W wałbrzyskich obchodach 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości udział wzięli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, Starostwa Powiatowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży miejskiej, kombatanci, harcerze, przedstawiciele duchowieństwa, wałbrzyskich spółek miejskich, instytucji kulturalno-oświatowych, szkół i uczelni, związkowcy, przedstawiciele partii politycznych i związków zawodowych, górnicy, młodzież i oczywiście mieszkańcy miasta.

Dlaczego miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości są tak ważne dla wałbrzyszan wyjaśniał prezydent Roman Szełemej:

"Jest to nasza mała ojczyzna. To nas integruje wokół naszego miasta, wokół idei niepodległości, która - powtarzamy to ostatnio częściej niż kiedyś - nie jest dana raz na zawsze. To są ważne słowa. Myślę, że każde tego typu, tej rangi spotkanie integruje nas wokół naszego miasta, pozwala spotkać się, porozmawiać i to jest ważne".

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group