Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obchody Dnia Bez Samochodu w Wałbrzychu

Piątek, 22 września 2017, 16:15
Aktualizacja: Sobota, 23 września 2017, 10:06
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Obchody Dnia Bez Samochodu w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Parada rowerowa, prezentacje, projekcje, konkursy, wystawy i występy artystyczne złożyły się na wałbrzyskie obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Uczestnicy obchodów zebrali się na placu Magistrackim, gdzie odbyła się prezentacja nowoczesnego autobusu miejskiego marki Ursus. Następnie uformowana kolumna rowerzystów przejechała w asyście policji i straży miejskiej ulicą Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, Wysockiego, Andersa i Ratuszową na teren Aqua Zdroju, gdzie przygotowano wiele atrakcji.

W ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu zaplanowano dyskusje na temat przyszłości komunikacji miejskiej, projekcję filmu "Miasto w ruchu", konkursy i wystawę prac plastycznych, pokazy udzielania pierwszej pomocy i występy artystyczne. Ruszyła też kampania informacyjno-edukacyjna akcji "Zmień wóz na bus".

Organizatorem tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu był Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu i Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group