Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4442
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Głuszycy

Niedziela, 16 października 2016, 11:43
Autor: red
REGION, Głuszyca: Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Głuszycy
Fot. UM Głuszyca
Tegoroczne gminne obchody Dnia Komisji Narodowej odbyły się w piątek 14 października w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

Na zaproszenie dyrektor Doroty Hałas i burmistrza Głuszycy Romana Głoda w uroczystości udział wzięli m. in. parlamentarzyści Ziemi Wałbrzyskiej Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Wiesław Kilian, radni Rady Miejskiej w Głuszycy, emerytowani pedagodzy, rodzice, uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu Głuszycy.

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka dokonali uroczystego pasowania uczniów klasy pierwszej SP nr 3. Dzieci opieką wychowawczyni Grażyny Bulki przygotowały piękny i bogaty program artystyczny składający się z tańca poloneza, zabawnych wierszyków z życia pierwszaka i prezentacji multimedialnej ukazującej pierwsze dni w nowej szkole. Muzyczne dedykacje wraz z życzeniami dla nauczycieli zaprezentowali starsi uczniowie szkoły. Utwory muzyczne na pianinie zagrali Hanna Laszkiewicz i Kacper Steciuk. Ubrani w ludowe stroje uczniowie klasy III a i III b zadedykowali swój taniec krakowiaka przedstawicielom władz państwowych i samorządowych.
- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę w imieniu uczniów złożyć serdeczne podziękowania szacownym nauczycielom, także tym pedagogom, którzy zakończyli pracę zawodową. Jesteśmy wdzięczni za przekazywanie nam wiedzy, wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią i wspieranie w trudnych momentach - powiedziała w czasie uroczystości Dorota Hałas.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół zadowolenia z wykonywanej pracy, niegasnącej pasji i energii do dalszego działania w wraz z podziękowaniami za codzienny trud kształcenia i wychowywania młodego pokolenia głuszyczan w imieniu samorządu gminnego przekazał Roman Głód.

Podczas uroczystości zostały także wręczone stypendia Burmistrza Głuszycy za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016 22 uczniom z głuszyckich szkół.

14 października odbyły się także uroczystości pasowania na uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 i w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Życzymy wszystkim głuszyckim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i wielu niezapomnianych chwil spędzonych w szkolnych murach.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group