Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obchody stulecia niepodległości w ZS–P 3

Piątek, 9 listopada 2018, 8:29
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Obchody stulecia niepodległości w ZS–P 3
Fot. Robert Bajek
W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 3 w Wałbrzychu odbyły się wczoraj miejskie obchody 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: "100 lat Niepodległości 1918–2018".

Hasłem przewodnim wczorajszych obchodów były słowa Edwarda Słońskiego: "Przyśniła się dzieciom Polska czekana przez tyle lat, do której modlił się ojciec, za którą umierał dziad". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Szełemejem i wiceprezydentem Nowaczykiem na czele, miejscy radni, kombatanci, przedstawiciele środowisk wolnościowych, harcerze, duchowni, dyrektorzy i przedstawiciele wałbrzyskich przedszkoli i szkół, oraz rodzice uczniów i osoby związane z ZS-P 3.

O tym jak ważne jest święto 11 listopada, jakie znaczenie ma niepodległość, jakich poświęceń wymagało jej odzyskanie i utrzymanie mówili Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha i Marta Przyślewicz-Chruszcz - dyrektor ZS-P nr 3, a przedszkolaki i uczniowie tej placówki zaprezentowali program artystyczny pod nazwą "Sen o Wolności", na który składało się przedstawienie, pieśni patriotyczne i program słowno-muzyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group