Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Obchody Święta Policji w Wałbrzychu

Wtorek, 12 lipca 2016, 16:27
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2016, 13:56
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Obchody Święta Policji w Wałbrzychu
Fot. KMP Wałbrzych
W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyła się oficjalna uroczystość obchodów 97. rocznicy powołania polskiej Policji.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz podziękowania. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w intencji funkcjonariuszy policji, która odprawiona została w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju uroczystość swoją obecnością uświetnili: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski, Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, starosta powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście i rodziny.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu i wprowadzenia sztandaru. Przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura, który w swojej wypowiedzi dobrze ocenił służbę podległych mu funkcjonariuszy i podziękował im, a także innym pracownikom za codzienną ciężką pracę. Zapewnił, że wałbrzyska Policja dokłada wszelkich starań, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Z okazji Święta Policji Komendant Miejski insp. Andrzej Basztura wyróżnił czworo pracowników cywilnych jednostki, wręczając im listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego na ręce Mireli Dziakowicz fotoalbumu upamiętniającego odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej asp. szt. Markowi Dziakowiczowi.

Komendant Wojewódzki we Wrocławiu podziękował wałbrzyskim policjantom za zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i całego powiatu. Do podziękowań tych przyłączyli się także zaproszeni goście. Ksiądz Biskup Adam Bałabuch podkreślił zaangażowanie funkcjonariuszy w działaniach podjętych na rzecz bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w swojej przemowie nie krył zadowolenia z postępów w budowie nowego komisariatu i podkreślił, że oddanie policjantom do użytku nowoczesnej jednostki oraz niebawem hybrydowych radiowozów napawa go dumą i nadzieją, że dobrze to wykorzystają. Starosta powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura także złożył podziękowania policjantom za wysiłek włożony w to, aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie. Uroczystość zakończono złożeniem meldunku oraz odprowadzeniem sztandaru.

Wśród 407 zatrudnionych w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu policjantów w tym roku awans otrzymało na wyższe stopnie służbowe 119 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym 67 aspirantów i 52 podoficerów oraz 13 szeregowych.

Foto: KMP w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group