Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obejrzyj fotografie Tadeusza Rolke

Niedziela, 26 listopada 2017, 6:35
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Wałbrzych: Obejrzyj fotografie Tadeusza Rolke
Fot. organizatorzy
1 grudnia o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Tadeusza Rolke.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Tadeusz Rolke. Moja namiętność. Mistrz fotografii w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską” oraz projekcja filmu dokumentalnego „ Dziennik z podróży”, opowiadającego historię przyjaźni Tadeusza Rolke i piętnastoletniego zafascynowanego fotografią Michała. Partnerem wystawy jest warszawska Galeria Le Guern.

Zapytany w jednym z wywiadów o to, czy myśli o emeryturze, odpowiedział:

„Z punktu widzenia formalnego jestem emerytem — pobieram emeryturę. Ja jednak cały czas pracuję. Zwłaszcza teraz, po premierze nowego albumu, ciągle mnie gdzieś zapraszają.”

Jedno z takich zaproszeń przyszło z Biblioteki pod Atlantami i dlatego, już 1 grudnia, będziemy mogli w Galerii pod Atlantami podziwiać prace jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej.

Tadeusz Rolke – urodzony w 1929 roku w Warszawie. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W latach 60. pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W latach 1970-1980 mieszkał w Niemczech i fotografował dla takich czasopism, jak „Stern”, „Spiegel”, „Die Zeit”. W swojej pracy bez trudu zmieniał fotograficzne konwencje, równe sukcesy odnosił jako fotoreporter prasowy, fotograf mody oraz twórca fotografii kreacyjnej. Przez wiele lat uchodził za czołowego polskiego przedstawiciela fotografii humanistycznej. W swoim fotograficznym archiwum zgromadził niemal 50 tys. negatywów.

Wystawę oglądać będzie można do 5 stycznia 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group