Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha

Niedziela, 3 czerwca 2012, 11:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 11:27
Autor: PAW
Wałbrzych: Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha
Fot. PAW
Za nami sesja Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha (MRMW). Dyskutowano na niej głównie o najbliższej przyszłości naszego miasta.

Obrady prowadził Przewodniczący MRMW – Adrian Ziątek.

Na sesji oprócz radych, wchodzących w skład Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha, pojawili się również niektórzy radni miejscy. Na pytania młodych przedstawicieli naszego miasta, zasiadających w MRMW, odpowiadali prezydent Roman Szełemej oraz skarbnik Robert Hadaś.

MRMW przyjęła protokół z poprzedniej sesji, a prezydent złożył krótkie sprawozdanie ze swojej działalności w ostatnich tygodniach,

Młodzież w ramach punktu „Czego młodzież oczekuje od prezydenta miasta?” zadawała pytania, a wśród najczęściej poruszanych tematów były planowane w mieście inwestycje oraz to, jak miasto zamierza zagospodarować czas wolny dzieciom i młodzieży oraz czy wiążą się z tymi planami inwestycje, z których korzystać będą wałbrzyscy nastolatkowie? Poruszono również temat zagospodarowania Placu Magistrackiego i można powiedzieć, że w kilku kwestiach dotyczących tego zagadnienia, młodzież ma inne zdanie niż dorośli.

Przypomnijmy, że pierwsze wybory do MRMW odbyły się 24 listopada 2003 roku. Statut Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha został uchwalony przez Radę Miejską 24 czerwca 2004 roku, a moc prawną uzyskał 14 października 2004 roku.

Najważniejsze cele Młodzieżowej Rady Miasta to:

- rozwijanie i upowszechnianie wśród młodzieży idei samorządności
- działanie na rzecz współpracy z innymi instytucjami i organizacjami w tym z organizacjami samorządowymi innych miast i państw
- umożliwianie aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym miasta
- zgłaszanie wniosków i opinii dotyczących aktów prawnych dotykających problemów młodzieży
- wspieranie inicjatyw i umożliwianie aktywnego udziału młodzieży w życiu miasta
- proponowanie działań przyczyniających się do rozwoju Wałbrzycha
- wskazywanie organom samorządowym i władzom istotnych zagrożeń dotyczących młodzieży w Wałbrzychu i proponowanie rozwiązań tych problemów
- w skład rady wchodzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Wałbrzycha, wybierani w obwodach, które stanowią poszczególne szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group