Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Obserwowali przejścia

Piątek, 28 lutego 2020, 6:43
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 9:08
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Obserwowali przejścia
Fot. KMP Wałbrzych
W Wałbrzychu odbyła się akcja „Pieszy kontra pojazd”, podczas której policjanci ruchu drogowego objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez kierujących. 8 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Zatrzymany został także mężczyzna, który w trakcie kierowania samochodem osobowym znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 9 wykroczeń.

Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
9%
Hahaha
2
18%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group