Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Obwodnica Boguszowa–Gorc i Sobięcina coraz bardziej realna

Niedziela, 31 stycznia 2016, 7:42
Aktualizacja: 20:37
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Obwodnica Boguszowa–Gorc i Sobięcina coraz bardziej realna
Fot. PAW
Na czwartkowej sesji rady miasta podjęto trzy uchwały dotyczące budowy obwodnicy Boguszowa–Gorc oraz Sobięcina. Inwestycja ta wydaje się być coraz bliższa realizacji.

- Remont ulicy 1 Maja obejmie odcinek aż do skrzyżowania z ulicą II Armii. Wyremontowany zostanie odcinek ulicy Zachodniej oraz przebudowie ulegną serpentyny – tłumaczy Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że w lipcu 2014 roku rozpoczęły się rozmowy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z burmistrzem Boguszowa-Gorc Waldemarem Kujawą na temat budowy obwodnicy Boguszowa-Gor coraz remontu ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Już dwa miesiące później oba samorządy podpisały porozumienie w sprawie projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu „Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów – Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych”.

Od początku było wiadomo, że realizacja tej inwestycji na terenie Wałbrzycha będzie dla Gminy nie lada wyzwaniem, bowiem o ile realizacja obwodnicy w Boguszowie nie powinna napotkać na większe trudności, o tyle możliwości realizacji tej inwestycji w Wałbrzychu są ograniczone ze względów topograficznych i jednym właściwie rozwiązaniem pozostaje zmodernizowanie istniejących serpentyn.

Samorządowcy wielokrotnie podkreślali, że poprawa stanu technicznego „Trasy Sudeckiej” jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u. „Trasa Sudecka” to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka.

Projektowana trasa jest powiązana z przygotowywaną inwestycją budowy obwodnicy m. Szczawna - Zdroju w ciągu drogi wojewódzkiej nr 375.

Trasę projektuje się pomiędzy punktami:
- początek trasy w Boguszowie-Gorcach, przy ul. Pułaskiego za zwartą zabudową w okolicy stadionu,
- koniec trasy w Wałbrzychu na istniejącym skrzyżowaniu ulic Andersa i Wysockiego.

Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, która w dalszej perspektywie będzie łączyć się z obwodnicą Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Drogi w granicach miasta Wałbrzycha są zarządzane przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu (ZDKiUM) w Wałbrzychu, natomiast na terenie gminy Boguszów-Gorce pozostają w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK).

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group