Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3151
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Obywatelskie Szczawno

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 6:38
Aktualizacja: Środa, 28 sierpnia 2019, 9:11
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Obywatelskie Szczawno
Fot. red
Jedną z uchwał, podjętych na sesji Rady Miejskiej w Szczawnie–Zdroju 23 sierpnia br. było utworzenie budżetu obywatelskiego.

Uchwała, przygotowana przez przewodniczącego RM Michała Brodę przy wsparciu Klubu Szczawno-Zdrój Możliwości, została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich obecnych na posiedzeniu Radnych Rady Miejskiej.

Budżet obywatelski Szczawna-Zdroju zakłada wydzielenie w budżecie gminy 100 tys. zł z przeznaczeniem na zadania i pomysły, zgłoszone przez mieszkańców. Zgłoszone zadania zostaną zweryfikowane przez złożoną z urzędników i radnych komisję, a następnie te, które przejdą weryfikację pozytywnie, będą przedstawione mieszkańcom do głosowania. Wybrane w głosowaniu projekty będą realizowane przez gminę.

Zgłoszenia do budżetu obywatelskiego będą przyjmowane do 30 czerwca każdego roku, a realizacja wybranych zadań – w następnym roku budżetowym, czyli pierwsze zadania w ramach budżetu obywatelskiego w naszej gminie będzie można realizować w 2021 roku.
- Budżet obywatelski umożliwia mieszkańcom większe współdecydowanie o sprawach miasta, a to jest przecież istota wspólnoty samorządowej – komentuje burmistrz Marek Fedoruk. – Pomysł utworzenia w Szczawnie-Zdroju budżetu obywatelskiego nie jest nowy, pojawił się już w ubiegłej kadencji. Nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, która weszła w życie w styczniu 2018 roku, wprawdzie zawierała przejrzyste regulacje, dające gminom możliwości wprowadzenia tej inicjatywy jednakże z ograniczeniem czasowym tj. począwszy od kadencji rozpoczynających swoją służbę w 2018 roku. Liczymy na aktywność Mieszkańców - zgłoszenia dotyczące małych wspólnot, ulic, z różnych części miasta, bo to odzwierciedla idee budżetu obywatelskiego. Duże, strategiczne zadania proponuje gmina, a te drobniejsze, dotyczące bezpośredniego otoczenia mieszkańców – niech będą inicjatywą naszej społeczności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group